Allah’a Karşı Yaptığımız İbadetlerdeki Ana ilkeler Nelerdir? Kısaca Yazınız.

Bu yazımızda Allah’a karşı yaptığımız ibadetlerdeki ana ilkeler nelerdir kısaca yazınız kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Allah, insanları kendine ibadet etsinler diye yaratmıştır. Allah’ın insanları yaratmasındaki hikmet insanların iyiyi, güzeli ve doğruyu bilmeleri, yaymaları, adalet ve iyilik için çalışmalarıdır. Allah’a karşı yaptığımız ibadetler, namaz, oruç, hac ve zekat olarak bazı ana ilkeleri bulunmaktadır.

İbadetlerin ana ilkeleri, Allah’a yönelme, Allah’ın rızasını kazanma, Allah’tan bekleyerek hareket etme, Allah için salih ameller işleme, zikretme, şükretme gibi ilkelerdir. Her ibadette Müslümanlar Allah’ı zikreder. Allah’a şükreder. Allah’tan cenneti ister. Cehennemden kurtulmak için dua eder. İbadetler Müslümanları, kötülüklerden alıkoyar. Müslümanlar adaletin ve iyiliğin temsilcileri olarak insanları doğruya ve güzele çağırmakla görevlidir. İslam barış ve huzur dinidir.

1 yorum

  1. Allah’a karşı yaptığımız ibadetlerdeki ana ilke tabi ki gösteriş amacı gütmeden Allah razısını kazanmak isteği olmalıdır. İbadetin kıstaslarına riayet etmek de şarttır.

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.