Web sitemize hoşgeldiniz, 21 Haziran 2021

Allah’a Karşı Yaptığımız İbadetlerdeki Ana ilkeler Nelerdir? Kısaca Yazınız.

Bu yazımızda Allah’a karşı yaptığımız ibadetlerdeki ana ilkeler nelerdir kısaca yazınız kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Allah, insanları kendine ibadet etsinler diye yaratmıştır. Allah’ın insanları yaratmasındaki hikmet insanların iyiyi, güzeli ve doğruyu bilmeleri, yaymaları, adalet ve iyilik için çalışmalarıdır. Allah’a karşı yaptığımız ibadetler, namaz, oruç, hac ve zekat olarak bazı ana ilkeleri bulunmaktadır.

İbadetlerin ana ilkeleri, Allah’a yönelme, Allah’ın rızasını kazanma, Allah’tan bekleyerek hareket etme, Allah için salih ameller işleme, zikretme, şükretme gibi ilkelerdir. Her ibadette Müslümanlar Allah’ı zikreder. Allah’a şükreder. Allah’tan cenneti ister. Cehennemden kurtulmak için dua eder. İbadetler Müslümanları, kötülüklerden alıkoyar. Müslümanlar adaletin ve iyiliğin temsilcileri olarak insanları doğruya ve güzele çağırmakla görevlidir. İslam barış ve huzur dinidir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. uraz dedi ki:

    Allah’a karşı yaptığımız ibadetlerdeki ana ilke tabi ki gösteriş amacı gütmeden Allah razısını kazanmak isteği olmalıdır. İbadetin kıstaslarına riayet etmek de şarttır.

Yorum Yaz