Web sitemize hoşgeldiniz, 21 Haziran 2021

Kur’anı Kerim’in Açıklanıp Anlaşılmasında Hz. Muhammed’in Rolü ve Önemi Nedir? Araştırınız.

Bu yazımızda Kuranı Kerim’in açıklanıp anlaşılmasında Hz. Muhammed’in rolü ve önemi nedir araştırınız kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Kuranı Kerim, İslam’ın temel kaynağıdır. Allah’ın kelamıdır. Vahiy olarak Cebrail (a.s.) aracılığıyla Peygamber (a.s.)’a indirilmiştir. Kuranı Kerim yirmi üç seneden parça parça nazil olmuştur. Bunun nedeni sosyal hayatta ahlaki ve hukuki olarak uygulanabilir olduğunun görülmesi ve toplum içinde yerleşik hale gelerek müesseseleşmesidir.

Kuranı Kerim’in açıklanıp anlaşılmasında Hazreti Muhammed’in rolü oldukça önemlidir. O, peygamberdir. Peygamber seçilmiş kişidir. Allah’ın vahyine muhatap olarak Allah’ın emirlerinin uygulanabilir olduğunu ve zor olmadığını ortaya koymuştur. Bu nedenle numune-i imtisaldir. Örnek alınması gereken tek şahsiyettir. Peygamber (a.s.) İslam’ın yaşanmasında ve yaşatılmasında zorluk olmadığını göstermiştir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. hülya dedi ki:

    Kuranı Kerim’in açıklanıp anlaşılmasında Hz. Muhammed’in rolü ve önemi o kadar büyüktür ki. Sonuçta vahiy ona gelmiş ve yine tüm bunları insanlara tebliğ eden o’dur.

Yorum Yaz