Web sitemize hoşgeldiniz, 03 Aralık 2020

Zararlı Alışkanlıkların Gençler Üzerindeki Etkileri Kompozisyon

Bu yazımızda zararlı alışkanlıkların gençler üzerindeki etkileri kompozisyon kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Zararlı alışkanlıklar, toplumda kötü alışkanlıklar olarak bilinir. Kötü alışkanlıklar gerçekten de kötüdür. İnsanın sosyal ve özel hayatını bitirir. En zararsız olan zararlısından, en fazla zararlı olan zararlısına kadar kötü alışkanlıklar, hayatın son bulması kadar zararlıdır.

Zararlı alışkanlıkların kullanımı maalesef günümüz dünyasında iyice düşmüştür. Yaş aralığının her alışkanlıkta çocuk seviyesine gelmesi, eğitim sorunları, medya sorunları, aile sorunları şeklinde sorunlar sıralanarak ortaya konabilir.

Zararlı alışkanlıkların kullanım yaş seviyesinin düşmesi, bu alışkanlıkların gençler üzerindeki etkisini de konuşulmak zorunda bırakmaktadır.

Zararlı alışkanlıklara sahip gençlerde psikolojik, fizyolojik ve biyolojik olarak yıpranmalar başlar, hastalanmalar başlar, ölümler başlar. Zararlı alışkanlıkların kullanıldığı alanlarda bulunan gençler için de aynı durum söz konusudur.

İnsanın psikolojik, fizyolojik ve biyolojik olarak tükenme durumu zararlı alışkanlık yüzünden hızlanmakta ve genç yaşta, ihtiyarlar, bataklığa düşmüş insanlar hayatlarına devam edemeyerek intiharın ya da bir şekilde ölümün eşiğine gelmektedir.

Sigara, uyuşturucu, alkol, kumar, fuhuş bütün insanlığı ve başta gençleri yiyip bitirmekte, tüketmekte ve geleceği amaçsız ve umutsuz hale getirmektedir. Maalesef dünya düzeni bu şekilde ilerlerken insanların elinde birkaç dernek çalışması haricinde bir şey gelmemektedir.

Zararlı alışkanlıkların yayılması, savaşlarda patlayan bombalar nispetinde tehlikelidir. Bu gerçeği göremezsek, sorunlarımız büyümeye devam ederek hem insanlar hem de insanlığımız yok olarak ortadan kalkacaktır.

Zararlı Alışkanlıkların Gençler Üzerindeki Etkileri Kompozisyon Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. şeyda dedi ki:

    Zararlı alışkanlıkların insan üzerindeki etkileri çok büyüktür. Bu etkileri bu yazı kapsamında etkileyici ve öğretici bir şekilde çok güzel anlatmışsınız.

Yorum Yaz