Web sitemize hoşgeldiniz, 05 Ağustos 2021

Zararın Neresinden Dönsen Kardır Atasözünün Anlamı

slide_60İnsanların hayatı hiç bir zaman dört dörtlük ilerlemez yani her insanın hayatında olumsuzluklar meydana gelebilir. Mesela; geçimini ticaret ile sağlayan bir kişinin işleri çok güzel giderken bir anda bozulabilir hatta bu kişi iflasa kadar gidebilir. Bu nedenle yaşantımızda eğer yaptığımız işlerin sonuçları olumlu olacak ise devam edebiliriz ancak bu işlerden zarar görecek isek zarar görmeye başladığımız an bu işi bırakmak en doğru harekettir.

İnsan hayatında illa ki hatalar yapabilir ancak bu konuda önemli olan insanların bu hataları tekrarlamak yerine hatasını varkına varır varmaz hatasından dönerek hatasını telafi etmeye çalışmaktır. İnsanlar attıkları her adımı akıl süzgeçlerinden geçirip mantıkları ile hareket ettiklerinde hayatları boyunca yapacakları hata oranı da en aza indirgenecektir.

İnsanlar hayatlarında yaşamlarını devam ettirebilmek ve ihtiyaçlarını giderebilmek için çalışırlar ve çaba gösterirler. Yukarıda da belirttiğimiz gibi insanlar yaşamlarını devam ettirirken her şey her zaman yolunda gitmez ve insanlar ellerinde olanların hep daha fazlasını isterler bu nedenle de daha fazla hata yaparlar. Bu yüzden hayat boyunca insanlar ellerinde var olan kaynaklarla yetinmeyi bilmelidirler ve yaptıkları her şeyi akıl süzgecinden geçirerek hatalı olduklarını anlarlar ise bu hatalarından daha fazla zarar görmemeleri için vazgeçmeleri ve hatalarını telafi etmeleri gerekmektedir.

Zararın Neresinden Dönsen Kardır İle İlgili Kompozisyon Örneğimiz Hakkındaki Yorum ve Görüşlerinizi Yorum Alanından Hemen Bize Yazın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz