Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781
Zaman ile İlgili Makale - Eğitim Platformu
Web sitemize hoşgeldiniz, 18 Ağustos 2022

Zaman ile İlgili Makale

Yaptığımız iki iş arasında geçen süreye zaman adı verilmektedir. Bu sayfamızda zaman ile ilgili kompozisyon çalışmamızı paylaşarak zamanın önemi üzerinde durmaya çalışacağız.

Çalışan, emek veren, başarının peşinde koşan ya da bir şeyi bekleyen insan için zaman çok önemli bir kavramdır. Bir insanın içinde bulunduğu ruh haline göre zaman kavramı değişiklik gösterebilir. Örneğin bir hastanın başında bekleyen kişi için zaman bir türlü geçmezken, bir haftalık güzel bir yaz tatilinin su gibi akıp geçtiğini söyleriz çoğu zaman.

Zaman her ne kadar soyut bir kavram olsa da saniye, dakika, saat gibi bir takım zaman birimleri ile somutlaştırılmaya çalışılmıştır. Biz zamanın çabuk geçtiğini söylesek de, hiç geçmediğini söylesek de aslında geçen zaman hep anıdır. Bu süre her yerde zaman birimleri ile eşit şekilde ifade edilebilir.

Zaman hızlı da olsa yavaş da olsa önemli olan zamanı etkili şekilde değerlendirebilmektir. Zamanı boşa harcamamak ise ancak planlı ve programlı bir çalışma ile mümkündür. Unutmamak gerekir ki boşa geçmiş bir zaman israf edilmiş bir hayat demektir.

Zaman İle İlgili Deneme Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781