Web sitemize hoşgeldiniz, 18 Haziran 2021

Yerli Malı Alarak Ülkemizin Gelişmesine Ve Zenginleşmesine Nasıl Katkıda Bulunursunuz? Araştırıp Yazınız.

Bu yazımızda yerli malı alarak ülkemizin gelişmesine ve zenginleşmesine nasıl katkıda bulunursunuz araştırıp yazınız kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Yerli malı demek, üretiminin ülke toprakları içinde ülke kaynaklarının sarf edilerek gerçekleştirilmektedir. Yerli malı kullanımı, yerli kaynaklarının doğru kullanılmasını ve pazar ihtiyacının doğru bir şekilde ortaya çıkmasını ve pazarın yönetilmesini meydana getirir.

Mantıki olarak yerli malın kullanımının sağlanması ülkenin ekonomik olarak kalkınmasını ve gelişmesini sağlar. Yerli malının kullanılması, yerli kaynakların kullanıma açılması, dışa bağımlılığın azaltılması bu nedenle de ülkenin kalkınmasını sağlar. Ülkenin kalkınması demek, büyüme ve gelişme göstermesi demektir. Bu da güçlü bir ülkenin oluşması ve güç dengelerinin doğru kurulması anlamına gelir. Sömürü düzeni bozulur ve hak yerini bulur.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Sanane dedi ki:

    Bunlar çok güzel

  2. Kaan dedi ki:

    hazırlayanın ellerine sağlık tam istediğim gibi olmuş yerli malı ödevim bitti, yayında yapımda emeği geçenlere teşekkür ediyorum. :)

  3. çağla dedi ki:

    Yerli malı alarak ülkemizin gelişmesine ve zenginleşmesine hepimiz katkıda bulunmalıyız. Bir vatandaşın en büyük görevlerinden biri ülkesini kalkındırmak ve ileriye taşımaktır bence.

Yorum Yaz