Web sitemize hoşgeldiniz, 29 Kasım 2020

Yaşlılar Haftası ile İlgili Kompozisyon

Aşağıda yaşlılar haftası ile ilgili kompozisyon kısaca olarak ele alacağız.

Yaşlılar Haftası 18 – 24 Mart tarihleri arasında kutlanan, toplumda sosyal olarak yaşlıların değerini bilmek, sorunlarını dile getirmek ve çözmek, arzularını yerine getirmek amacıyla kutlanan bir haftadır. Yaşlılar toplumun en değerli varlıklarıdır. Yaşlılar manevi sermayeler olarak toplumda düğüm noktaları oluşturmaktadır.

Bizim toplumumuzda yaşlılara ayrıca değer verilmektedir. Düşkünler evinin yapılması yaşlarının dışlandığını değil, onlara bakımın ve sorunlarının çözülmesinin önemli olduğunu kurumsallaştıran bir olgudur. Bu bakımdan yaşlılara saygı duyulması, onların tecrübelerinden istifade edilmesi, onların değerinin bilinmesi gerekir.

Yaşlılar, toplumda üretme yeterliliğini kaybetmiş, sosyal olarak toplumun bakmak zorunda olduğu kişiler olarak görülmemelidir. Manevi bir değer olarak algılanmalı ve ona göre sosyal ilişkiler kurulmalıdır. Yaşlıların duası, tecrübesi gençlere bir hedef gösterir ve yol olur.

Yaşlılar daha çok sağlık sorunları yaşayan kişilerdir. Bu nedenle yaşlıların temel sorunları sağlık sorunlarıdır. Sağlık sorunlarının çözülmesi yaşlıları hayata bağlar. Hayata bağlılık yaşama arzusundan çok minnet duygusu ve huzur ile ilgilidir. Yalnızlıklarını gidermek için tedbirler almak kalıcı çözümler üretmelidir.

Devletin kurumsal olarak belediye hizmetleri bu alanda yetersiz olabilir. Bu nedenle bireysel olarak taşın altına elimizi koymamız ve gönüllü olmamız gerekir. Yaşlıların hürmet gördüğü bir toplumda ahlaki ve manevi değerlerin yerleşik hale gelmesi daha kolay olur. Manevi hazları yaşamak yaşlılar sayesinde olur ve bu insanlar için bir fırsattır.

Yaşlılar Haftası ile İlgili Kompozisyon Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz