Web sitemize hoşgeldiniz, 24 Kasım 2020

Dünyada Hiçbir Dost İnsana Kitaptan Daha Yakın Değildir Kompozisyon

Aşağıda dünyada hiçbir dost insana kitaptan daha yakın değildir kompozisyon kısaca olarak ele alacağız.

Kitap, bilgiye ulaşma aracıdır. Kitapsız bir toplum bilgisiz ve cahil bir toplumdur. Bunu bireysel hayatımızda da bu şekilde anlayabiliriz. Kitap, insanın dostudur. Kitap sayesinde yalnızlığımızı giderirken bilgiye olan ihtiyacımızı da gideririz.

Kitap sayesinde eğitim ve öğretim devam eder, kitap sayesinde nesilden nesle bilgi aktarımı olur, kitap sayesinde bilginin korunması ve yayılması sağlanır. Kitaplar sayesinde en önemli bilgiler korunur ve yayılır.

Avrupa’da bilimin gelişmesi Doğu kütüphanelerinden alınan kitaplar sayesinde olmuştur. Doğu medeniyetlerinin uzun süreli hakimiyetleri kitaplar sayesinde olmuştur. Medeniyetler kitapları bir araç olarak kullanarak değerli görmüşlerdir. Bu nedenle sosyal ve kültürel olarak kütüphaneler inşa edip medeniyet merkezine yerleştirmişlerdir.

Kitap, medeniyettir. Kitapsız bir toplum düşünülemez. Din ve inanç sistemleri de ortaya bir kitap koymuştur. Kuranı Kerim, yeryüzünde tek ve son din olan İSlam dinin kitabıdır. Bu da her şartta bir kitap ihtiyacı olacağının her çağda teknoloji ne kadar ilerlerse ilerlesin kitabın vazgeçilmez bir şey olduğunu daha iyi anlamamızı sağlar.

Kitaplar ön yargısız dostlardır. Eleştirir ve geliştirir. Ders verir. Nasihat verir. Çeki düzen verir. Ahlak verir, bilgi verir. Kötülüklerden alıkoyar, cahilliği alır, kültürsüzlüğü alır. Her türlü sahtekarlığı ve dolandırıcılığı bertaraf eder. Samimiyet verir, dürüstlük verir.

Dünyada Hiçbir Dost İnsana Kitaptan Daha Yakın Değildir Kompozisyon Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. inci dedi ki:

    Kitap okumak benim en büyük hobim. Çünkü öğretmenimiz bize hep dünyada hiçbir dost insana kitaptan daha yakın değildir derdi. Sayesinde kendimi bu denli geliştirebildim.

Yorum Yaz