Yaşadığınız Çevrede Sizlerin Yapabileceği Geri Dönüşüm Uygulamaları Nelerdir? Bu Fikirlerinizi Hayata Geçirmek İçin Neler Yapabilirsiniz?

Aşağıda yaşadığınız çevrede sizlerin yapabileceği geri dönüşüm uygulamaları nelerdir bu fikirlerinizi hayata geçirmek için neler yapabilirsiniz kısaca olarak ele alacağız.

Geri dönüşüm işlenmiş ve ürün haline gelmiş kaynakların yeniden ham madde olarak kullanılmasını sağlayan bir sistemdir. Geri dönüşüm sistemleri, geri dönüşüm tesislerinin kurulmasıyla faaliyete geçer. Bireysel olarak insanların geri dönüşümü mümkün olan işaretli ya da işaretsiz ürünlerin ayrıca toplanmasında bilinçli hareket etmesidir.

Yaşadığımız yerde atıkların ayrıştırılması için evlere çöp kutusu dağıtmak ve günü geldiğinde onları ayrıca toplamak gerekir. Bunun için belediye hizmetleriyle görüşmek ve bu projenin onaylanması için bazı materyaller geliştirmek gerekir. Farklı renkte çöp kutularının üzerine atık isimleri yazılarak ayrıştırılması ya da evi müsait olmayanlar için geri dönüşüm poşetlerinin dağıtılması da uygundur.

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.