Web sitemize hoşgeldiniz, 24 Haziran 2021

Yaşadığınız Çevrede Hangi Ekonomik Faaliyetler Yapılmaktadır? Düşüncelerinizi Söyleyiniz.

Bu yazımızda yaşadığınız çevrede hangi ekonomik faaliyetler yapılmaktadır düşüncelerinizi söyleyiniz kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Ekonomik faaliyetler çevreye göre şekillenmektedir. Bunda coğrafyanın önemli bir etkisi vardır. Coğrafik faktörler ve beşeri faktörler ekonomik faaliyetleri etkiler. Yer altı ve yer üstü doğal kaynaklar da ekonomik faaliyetleri etkilemektedir.

Yaşadığımız çevrede ekonomik faaliyetler olarak hizmet alanları gelişmiştir. Bu nedenle eğitim, sağlık, ulaşım, iletişim, güvenlik alanlarında istihdam yapılmaktadır. Bu nedenle ekonomik geçim kaynaklarını bu alanlar oluşturmaktadır. Ekonomik faaliyetler olarak sanayi alanları da çevremizde bulunmaktadır. Tekstil, plastik, cam, aşındırıcı, sentetik boya ürünlerinin endüstriyel üretimi de yapılmaktadır. Önemli geçim kaynakları büyük şehirleri beslemektedir. İnsanların istihdam edilmesine yarar sağlamaktadır. Bu nedenle bu şehirlerde ulaşım ve iletişim gelişmiş olur.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Sosyal delisi dedi ki:

    Benim yaşadığım yerde ay çiçeği ,üzüm , buğday,hayvancılık,yapılmaktadır ❤❤

  2. Anonim dedi ki:

    İdare eder .????????daha güzelide olabilirmiş

  3. temel dedi ki:

    Benim yaşadığım çevre de ekonomik faaliyetlerden en çok hayvancılık gelişmiştir. Çünkü bizim buranın yaylaları büyük baş hayvancılık yapmaya oldukça elverişlidir.

Yorum Yaz