Web sitemize hoşgeldiniz, 22 Ocak 2022

Yardımlaşma Ve Dayanışma İle İlgili Hikaye Örneği

Bu yazımızda yardımlaşma ve dayanışma ile ilgili hikaye örneği kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Ahmet’in Fen Bilimleri Öğretmeni bu hafta çok ödev vermişti. Zaten yoğun olarak çalışan Ahmet, ödevlerine zaman ayırınca da kendine vakit kalmadığından çok üzülüyordu. Cenk de Ahmet ile aynı sınıftaydı. Hatta Cenkler, Ahmetlerin iki alt binasında oturdukları için çoğu zaman birlikte okula gidip gelirlerdi.

Ahmet ve Cenk okul dönüşü ödevlerin çokluğundan yakınarak, beraber yapmanın daha etkili olacağını düşündüler. Böylece iki arkadaş karar verip, zaman belirleyerek ödevler için toplanmak için sözleştiler.

Ahmet ödevlerinin çokluğunu ailesine anlattı ve Cenk ile beraber yapmaya karar verdiklerini söyledi Cenk de ailesine durumu anlattı ve aldıkları kararı açıkladı. Böylece anneleri birbirlerinden haberdar oldular.

Ahmet ve Cenk, Fen Bilimleri ödevi için öncelikle bir araştırma yapmaları gerektiğini düşündüler. Bu nedenle, okulun kütüphanesinde ödeve başlamayı düşündüler. Güneş sistemi gezegenleri hakkında bilgi topladıktan sonra, bir poster hazırlamak için bilgisayar odasına geçtiler.

Cenk’in bilgisayarla arası çok iyiydi, poster programını hemen öğrenmişti. Ahmet, bilgileri toparladı, Cenk de yazmaya başladı. İnternetten ilgili resimleri bulup beraber farklı boyutlarda posterler yapmaya ve aynı konunun farklı yönlerini ele almaya başladılar.

Zamanı iyi kullanamaya çalışan Cenk ve Ahmet, normalden daha kısa bir sürede ödevlerini bitirip, teslim etmek için çıktı almaya gittiler. Poster çıktısı alıp, resmini çeken iki arkadaş ödevlerini tamamlamıştı.

Resimleri elektronik postayla öğretmenlerine atan iki arkadaş, ertesi gün posterlerini alıp, derse gidince, öğretmenleri de ödevlerini çok beğenmişti. Cenk ve Ahmet dayanışma ve yardımlaşma içinde ödevlerini beraber hazırladıklarını söylediler. Öğretmen de grup çalışmasının önemini sınıfa anlatarak bundan böyle dayanışma içinde ödevlerini yapmalarının daha iyi olacağını söyledi.

Yardımlaşma Ve Dayanışma İle İlgili Hikaye Örneği Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. Anonim dedi ki:

  bence gayet güzeldi

 2. nilay dedi ki:

  bence iğrenç bir hikaye çok anlamsız ve saçma hiç beğenmedim :(

 3. Naanu dedi ki:

  Bence o kadarda güzel değil ama yinede teşekkürler

 4. zeynep dedi ki:

  sözlümden 100aldım mükemeldi

  1. nilay dedi ki:

   bende çok kötü bir hikaye

 5. trurırewt dedi ki:

  ben bunun başlına yardımlaşma mı yazim dayanişma mı yazim

 6. Anonim dedi ki:

  sıfır aldım hiç üzel degil

  1. oyuncaklar gjhaej dedi ki:

   neden sıır aldın bence gayette guzel

 7. sjsjsjj dedi ki:

  başlığı ne olabilir

 8. zeynep dedi ki:

  Bu yardımlaşma ve dayanışma ile ilgili hikaye örneği bence çok güzel olmuş performans ödevi olarak bu hikayeyi kullandım öğretmen beğenir diye düşünüyorum

 9. azra dedi ki:

  dayanışma ile ilgili hikaye kısa güzel olmuş.

 10. erva dedi ki:

  Çok güzel çok işime yarayacak:-D

 11. Hayal dedi ki:

  Bu yardımlaşma ve dayanışma ile ilgili hikaye örneği bence çok güzel olmuş performans ödevi olarak bu hikayeyi kullandım öğretmen beğenir diye düşünüyorum.

  1. zeynep dedi ki:

   bende öyle türkçe proje ödevimdi

Yorum Yaz