Web sitemize hoşgeldiniz, 07 Mart 2021

Yardımlaşma İle İlgili Fabl Örneği

Bu yazımızda yardımlaşma ile ilgili fabl örneği kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Sincap ile köstebek ormanın derinliklerinde mutlu mesut yaşayan iki arkadaştır. Gündüzleri köstebek dinlenirken, sincap gezer. Sincap gece uyurken de köstebek onu korur. Bazen geceleri ya da gündüzleri birlikte gezintiye çıkarlar.

 

Ormanın derinliklerinde yeşillik ve temiz hava içinde otlarla ve bitki meyveleriyle beslenerek hayatlarına devam ederler. Bir gün bir fareyle karşılaşırlar. Fare, sincap ve köstebek ile arkadaş olmak ister.

Köstebek pek sıcak bakmasa da, sincap sıcakkanlılığıyla arkadaşlığını kabul eder. Fare, kalacak yeri olmadığından bahseder. Köstebek üzülür. Sincap ile köstebek göz göze gelir. Köstebek, istersen benimle kalabilirsin, der.

Fare çok sevinir fakat kendi evinde rahat edeceğini ve kimseyi rahatsız etmek istemediğini söyler. Sincap ve köstebek bunun anlayışla karşılar. Köstebeğin aklına fareye ev yapmak gelir.

Kazmakta usta olan köstebek, fareyi bir ev yapmaya ikna ederek, sincapla birlikte harekete geçerler. Kendi evlerine yakın bir yerde fare için ev yapmaya başlarlar. İyi birer arkadaş, dost ve komşu olacaklarına inanan ve çok sevinen fare ev yapımında yeni tanıştığı arkadaşlarına yardım eder.

Köstebek, sincap ve fare el birliğiyle çalışarak güzel bir ev yaparlar. Farenin evi köstebek ve sincabın evinin ortasında yer alır. Böylece hepsi bir arada mutluluklarını ve üzüntülerini paylaşarak birbirlerine komşuluk ve dostluk ederler.

Fare, köstebek ve sincap için akşam yemeği tertip eder ve bir teşekkür konuşması yaparak, arkadaşlarını ağırlar. Böylece dostlukları pekişir.

Yardımlaşma İle İlgili Fabl Örneği Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. Ada dedi ki:

  Çok güzeldi çok beyendim

 2. efsane fablll dedi ki:

  Cok guzel bir fabl tesekkur adamin dibisiniz

 3. yağmur dedi ki:

  çok uzun ama

  1. Uzun Yazıcı dedi ki:

   daha kısa asıl

 4. Almira dedi ki:

  Yazıda bizimle paylaştığınız yardımlaşma ile ilgili fabl örneği çok güzel ve özgün olmuş bence çok faydalı bir iş yapıyorsunuz ve ödevlere çok büyük yardım ediyorsunuz teşekkür ederim.

Yorum Yaz