Wedge İle İlgili Cümleler İngilizce Cümle İçinde Kullanımı

Wedge İle İlgili Cümleler İngilizce Cümle İçinde Kullanımı

Wedge Nedir?

Wedge, iki eğimli yüzeye sahip sivri uçlu bir nesnedir. Sıklıkla, bir nesneyi ikiye ayırmak veya iki nesneyi birbirinden ayırmak için kullanılır. İnşaat, madencilik ve marangozluk gibi birçok endüstride yaygın olarak kullanılmaktadır.

Örnek Cümleler:

 1. Metal bir kama, tahta blokları kolayca ayırmama yardımcı olur. (A metal wedge helps to easily separate wooden blocks.)
 2. Babam her zaman bahçede bir kama kullanır. (My father always uses a wedge in the garden.)
 3. Kamalar, binlerce yıldır köprülerin ve kalelerin yapımında kullanılmaktadır. ( Wedges have been used for thousands of years in the construction of bridges and castles.)
 4. Kimyasal bir reaksiyon sırasında, kamalar çatlakları genişletmek için kullanılabilir. (During a chemical reaction, wedges can be used to widen cracks.)
 5. Madenci, taşları bir kama yardımıyla çıkardı. (The miner extracted the stones with the help of a wedge.)
 6. Kamalar, itme veya çekiş kuvvetlerinin yönünü değiştirmek için kullanılır. (Wedges are used to change the direction of pushing or pulling forces.)
 7. İnşaat işçileri, bir çekiçle bir kamayı sivri ucu yere bakan şekilde iterek çakarlar. (Construction workers hammer a wedge into place with its pointed end facing downwards.)
 8. Bir marangoz, bir kama yardımıyla parçaları keskinleştirebilir. (A carpenter can sharpen pieces with the help of a wedge.)
 9. Kamalar, araçlarda ve motorlarda kullanılan bazı bileşenleri birbirinden ayırmak için kullanılabilir. (Wedges can be used to separate some components used in vehicles and engines.)
 10. Askerler, kapıları açmak için bazen bir kama kullanır. (Soldiers sometimes use a wedge to open doors.)
 11. Birçok el aleti, bir kama ile keskinleştirilebilir. (Many hand tools can be sharpened with a wedge.)
 12. Kamalar, demir parçaları birbirine bağlamak için kullanılabilir. (Wedges can be used to connect iron pieces to each other

  .)

 13. Bir çekiç ve bir kama, birkaç saniye içinde bir kütük parçasını ikiye ayırabilir. (A hammer and a wedge can split a log in half within seconds.)
 14. Bazı tıbbi müdahalelerde, kemikleri bir kama yardımıyla ayırmak gerekebilir. (In some medical interventions, bones may need to be separated with the help of a wedge.)
 15. Bir mücevher ustası, bir elması kesmek için bir kama kullanabilir. (A jewelry craftsman can use a wedge to cut a diamond.)
 16. Kamalar, araçların frenlerini ayarlamak için kullanılır. (Wedges are used to adjust the brakes of vehicles.)
 17. İtfaiyeciler, bir kapıyı açmak veya bir aracın kapısını çıkarmak için bir kama kullanabilirler. (Firefighters can use a wedge to open a door or remove a vehicle’s door.)
 18. Bir elmas kesici, bir elması bir kama yardımıyla keser. (A diamond cutter cuts a diamond with the help of a wedge.)
 19. Kamalar, birçok metal parçanın birbirine kaynaklanmasını sağlamak için kullanılabilir. (Wedges can be used to ensure many metal parts are welded to each other.)
 20. Bir dişçi, bir dişi çekmek için bazen bir kama kullanır. (A dentist sometimes uses a wedge to extract a tooth.)
 21. Kamalar, bir nesnenin ağırlığını desteklemek için de kullanılabilir. (Wedges can also be used to support the weight of an object.)

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.