Walk Along Road İle İlgili Cümleler İngilizce Cümle İçinde Kullanımı

Walk Along Road İle İlgili Cümleler İngilizce Cümle İçinde Kullanımı

Walk Along Road Nedir?

Walk along road, “yol boyunca yürümek” anlamına gelen bir İngilizce deyimdir.

Örnek cümleler:

 1. I love to walk along roads surrounded by nature. (Doğa ile çevrili yollarda yürümeyi seviyorum.)
 2. It’s a beautiful day, let’s walk along the road and enjoy the scenery. (Harika bir gün, hadi yolu boyunca yürüyüp manzaranın tadını çıkaralım.)
 3. I often walk along this road to get some exercise. (Egzersiz yapmak için genellikle bu yolu boyunca yürürüm.)
 4. She walked along the road until she reached the bus stop. (O, otobüs durağına ulaşana kadar yolu boyunca yürüdü.)
 5. He was so lost in thought that he didn’t realize he had been walking along the road for hours. (Düşüncelere dalmıştı ve saatlerdir yolu boyunca yürüdüğünün farkına bile varmadı.)
 6. We saw a lot of interesting things while walking along the road. (Yolu boyunca yürürken birçok ilginç şey gördük.)
 7. I wouldn’t advise walking along this road at night, it’s not very safe. (Gece yolu boyunca yürümeyi önermem, çok güvenli değil.)
 8. The dog loves to walk along the road and chase after cars. (Köpek, yolu boyunca yürümeyi ve arabaların peşinden koşmayı çok seviyor.)
 9. We walked along the road, chatting and enjoying each other’s company. (Sohbet ederek ve birbirimizin şirketinden keyif alarak yolu boyunca yürüdük.)
 10. I usually walk along this road to get to the grocery store. (Bakkala gitmek için genellikle bu yolu boyunca yürürüm.)
 11. The runners were all walking along the road, cooling down after their race. (Koşucular, yarışlarının ardından soğumak için yolu boyunca yürüyorlardı.)
 12. The old man walked along the road, humming a tune to himself. (Yaşlı adam, kendi kendine mırıldanarak yolu boyunca yürüdü.)
 13. Walking along the road, I saw a beautiful flower and stopped to take a picture. (Yolu boyunca yürürken, güzel bir çiçek gördüm ve fotoğrafını çekmek için durdum.)
 14. We had to walk along the road for a while because the trail was closed. (Rotanın kapalı olması nedeniyle bir süre yolu boyunca yürümek zorunda kaldık.)
 15. The children were happily walking along the road, holding hands. (Çocuklar, ellerini tutarak mutlu bir şekilde yolu boyunca yürüyorlardı.)
 16. Walking along the road, I suddenly realized I had left my phone at home. (Yolu boyunca yürürken, aniden evde telefonumu unuttuğumu fark ettim
 1. She loved to walk along the road and listen to music on her headphones. (O, yolu boyunca yürüyüp kulaklığından müzik dinlemeyi çok seviyordu.)
 2. Walking along the road, I noticed a sign for a local restaurant and decided to check it out. (Yolu boyunca yürürken, yerel bir restoran için bir işaret gördüm ve onu kontrol etmeye karar verdim.)
 3. We walked along the road, taking in the beautiful sunset. (Güzel günbatımını izleyerek yolu boyunca yürüdük.)
 4. Walking along the road, I saw a group of people picking berries from the bushes. (Yolu boyunca yürürken, bir grup insanın çalılardan meyve topladığını gördüm.)

Türkçe karşılıklarını içeren örnek cümleler İngilizce’de kalın ve mavi renkte yazılmıştır.

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.