Web sitemize hoşgeldiniz, 15 Haziran 2021

Verem Hakkında Kompozisyon

Bu yazımızda verem hakkında kompozisyon kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Verem en kadim hastalıklardan biri olarak tedavisi yeni sayılabilecek bir dönemde bulunmuştur. Verem, ölümcül bir hastalıktır. Hala bu etkisini sürdürmektedir. Fakat tedavisi bulunmuştur. İlk olarak kan transferi yapmakla çözüme kavuşturulan verem, daha çok insanın yaşadığı manevi duygu durum değişikliklerinden meydana gelmektedir.

Veremle savaş olarak hastalığın boyutları anlatılmaya çalışılmıştır. Verem, akciğerlerde baş gösteren ve virüsle yayılan bir hastalık olarak oldukça tehlikeli ve bulaşıcı bir hastalıktır. Verem insanları hayattan koparan, yatağa düşüren bir hastalıktır. Kilo kaybı yaşatması ve güçten düşürmesi sosyal hayatın bitmesine de neden olmaktadır.

Verem bir göğüs hastalığı olarak çeşitli hastanelerde özel tedavilerle iyileştirilmeye çalışılmaktadır. Yine de tehlikesine rağmen erken teşhis hayat kurtarmaktadır. Verem hastalarının eşyaları kendilerine özel olmaktadır. Hastaların kullandığı eşyaları kimse kullanamaz. Özellikle yemek yediği gereçleri kullanmak oldukça sakıncalıdır.

Verem hastasının kendini koruması, çok yormaması ve ilaçlarını düzenli alması gerekmektedir. Rutin doktor kontrollerini yaptırması ve beslenmesine dikkat etmesi gerekmektedir. İnsan hasta olunca sıhhatin kıymetini anlamaktadır. Yaşlanınca da gençliğin kıymetini anlamaktadır. Bu nedenle insanın sıhhatine çok dikkat etmesi, beslenmesini dengeli ve yeterli yapması gerekmektedir. Beslenme her şeyin başıdır. Dengeli ve yeterli beslenme sayesinde insanlar sağlıklı bir hayat sürerler. Veremle savaş da bu şekilde yapılmalıdır.

Verem Hakkında Kompozisyon Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. merve dedi ki:

    Biraz uzun olmuş araştırma ödevimde kullandım, beklentimi karşıladı emek için teşekkürler

Yorum Yaz