Web sitemize hoşgeldiniz, 17 Haziran 2021

Vatan Sevgisi ile İlgili Yazı

Bu yazımızda vatan sevgisi ile ilgili yazı kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Vatan, sınırları belli toprak parçasıdır. Bu toprak parçasının üzerinde ortak bir kaderi paylaşan aynı gelenek, görenek, örf ve adet kurallarına göre yaşayan, milli kültür ve tarihi mirasa sahip olan insanlar bir arada yaşar. Aynı gaye için bir araya gelerek aynı hedefe birlikte yürürler.

Hukuki, kanuni ve ahlaki olarak birlik ve beraberlik içinde, huzur ve barış ortamının sağlanmasında görev alırlar. Vatani görevlerini yaparak devletlerine biat ederler. Bütün bunların ötesinde dini duygu ve gayretlerle yaşadıkları toprakları canlarıyla ve mallarıyla savunmaya devam ederler.

Milli ve manevi değerler bakımından en önemlisi ve en birleştiricisi vatan sevgisidir. Vatan sevgisi, kişinin içinde doğuştan bulunan bir histir. Bu his, vatan topraklarını yurt edinme, koruma iç güdüsü de vatanın payidar olmasında etkilidir. Vatan sevgisi, insanın milli ve manevi duygularıyla da ilgilidir.

Vatana hizmet etmek, vatani görevleri yerine getirmek insanların adalet, hürriyet, eşitlik, kardeşlik için yapması gerekenler olarak bilinmektedir. Vatan sevgisinden dolayı insanlar mallarını harcamaya ve canlarını vermeye hazırdır. Vatan sevgisi namus, din birliği gibi birleştirici etkenleri de bir arada tutar. Bağımsızlık özellikle doğu toplumları için çok önemlidir. Bu nedenle doğu medeniyetinde birçok devlet kurulmuş ve üç kıta üzerinde vatan toprakları elde edilerek yurt edinilmiştir.

Vatan Sevgisi ile İlgili Yazı Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. Anonim dedi ki:

  On numara hocam

 2. Anonim dedi ki:

  Yazı gayet güzel

 3. güliz dedi ki:

  Ben beğendim, vatan sevgisi ödevimi hemen bitirdim teşekkürler.

 4. şirin dedi ki:

  Vatan sevgisi ile ilgili yazı yazdırdı 18 Martta öğretmenimiz. Ben şehit ve gazilerimize ulu önderimize duyduğum minnettarlıktan bahsettim bolca yazımda.

Yorum Yaz