Web sitemize hoşgeldiniz, 04 Aralık 2020

Vatan Sevgisi İle İlgili Yazı Kısa

Her insanın ait olduğu bir yer vardır. Bir insanın ait olduğu yer, nerede doğup büyüdüğü ile belirlenir. Yani nerede doğup büyüdüyseniz oraya aitsiniz demektir. İnsanlar doğdukları ve büyüdükleri yerin özellikleri ile yaşar ve oranın yaşam tarzına göre hayatlarına şekil verirler. İnsanların ait oldukları yere vatan adı verilir. Vatansız olan insanların herhangi bir kimliklerinin olmaması ile birlikte, hayatları boyunca kendilerini tek bir yere ait hissetmez ve hiçbir zaman vatan sevgisi ile ilgili bir bilgi sahibi olamazlar.

Vatan deyince insanın ilk aklına gelen sıcak bir yuva olur. Elbette ki başka insanların vatanlarını ziyaret edebiliriz. Hatta kimi zaman başka vatanlar bizim çok ilgimizi çeker ve orada çok fazla güzellikler ile karşılaşabiliriz. Fakat bu durum insanın kendisini her şeye rağmen kendi vatanına ait hissetmesi gerçeğini değiştirmez. Vatanından uzakta yaşayan her insan vatanına büyük bir özlem duyar. Her insan hayatında huzur kavramına çok fazla önem verir. İnsanın en kendisini en huzurlu hissettiği yer ise şüphesiz ki vatanı olmaktadır. Bu yüzden vatanımızın kıymetini bilmeli ve onu her zaman koruyup güzelleştirmeyi kendimize bir görev olarak edinmeliyiz.

Vatanını hiç sevmediğini iddia eden insan bile, vatanından uzaklaştığı zaman vatanının kıymetini anlar. Fakat her insanın vatan toprağındayken vatanının kıymetini bilmesi önemlidir. Bu konuda her insanın gerekli bilince sahip olması çok önemlidir.

Vatan Sevgisi İle İlgili Kompozisyon Adlı Yazımız Hakkındaki Düşüncelerinizi Yorum Kısmından Bize Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. Anonim dedi ki:

  fena değil

 2. mücella dedi ki:

  ben beğenmedim çünkü tam konumuz ile ilgili değildi😡😡

  1. Sahra dedi ki:

   Çok biliyorsan sen yaz

 3. Eylül bahar dedi ki:

  Çok beğendim

 4. söylemem dedi ki:

  biraz daha kısa olabilirdi

 5. egotavan14 dedi ki:

  süper muhteşemm

 6. Hasan dedi ki:

  Çok güzel olmuş, vatan sevgisiyle ilgili yazılar beğendim.

 7. baba reis dedi ki:

  öğretmenim kendiniz kompozisyon yazın dedi ben buraya bakarak yazıyorum inşallah öğretmen internetten alıp yazdığımı görürse çok kızar çünkü bu kompozisyon farklı. Vatan Sevgisi ile ilgili yazı beğendim.

Yorum Yaz