Web sitemize hoşgeldiniz, 19 Eylül 2020

Anneler Günü İle İlgili Düz Yazı

Bu yazımızda anneler günü ile ilgili düz yazı kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Anne kıymetini bir güne sıkıştırmak, tıkıştırmak harcımız değildir. Anne, dünyanın en kıymetli hazinesidir. Anne, dünyayı değiştirecek olan kadındır. Anneler günü, annelerin günü, gün bugündür diyerek yeniden başlayacağımız günlerden bir gün olmalıdır.

 

Anneler, dünyayı şekillendiren kadınlardır. Nesiller boyunca dünyada var olan kültür ve medeniyet akslarının belirlenmesinde anne eksenini ihmal ederek düşünmek imkansızdır. Annesiz bir toplum olmak mümkün değildir.

Anne, medresedir. Anne üniversitedir. Anneden ala okul mu var? Anaokullarına ihtiyacımız var mı, bilemem. Annelerimize ihtiyacımız olduğu aşikardır. Annesiz yaşayamayız, var olma sorunları yaşamanın nedeni anne şefkatinden uzak olmaktan başka bir şey değildir.

Annelerin değeri bir güne bağlı kalarak hediyeler alıp geçiştirerek mümkün değildir. Annelerimiz değer verdiğimiz ancak iyi bir evlat olarak ve dünyaya faydalı yaşayarak gösterebiliriz. Anneleri mağrur eden ancak insanlığa hizmet eden evlatlarıdır.

Anneler, müşfiktir, merhametlidir, fedakardır, cefakardır. Ne için? Tabi ki de evlatları için… Bir evlat olarak annenin kıymetini bilmemek, ona sesini yükseltmek, of demek, usanmak, sıkılmak, bıkmak ancak bir zavallının işidir.

Dokuz ay rahminde doğum sancısı çekerek gözünün gördüğü ve görmediği her şeyden sakınan anne bıkmaz, usanmazken, evladının gayri insani ve vicdani davranması kabul edilemez. Annelerimizin kıymetini bilmeliyiz.

Anneler, ayaklarının altına cennet serilen kadınlardır. Dünya hayatını geçiniz, cenneti hak eden potansiyeli annelikle elde etmişlerdir. Annelik, mukaddestir. Anne olmak, dünyayı değiştirmektir.

Anneler Günü İle İlgili Kompozisyon Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. tuğba dedi ki:

    anneler günü anlam ve önemi hakkında düz yazıyı çok beğendim.

  2. sırma dedi ki:

    Anneler günü ile ilgili yazı örneğiniz çok güzel olmuş. Annelerimiz birer çiçektir onları sadece bir gün değil her gün sevelim ve onlara her gün saygı gösterelim.

Yorum Yaz