Web sitemize hoşgeldiniz, 24 Eylül 2020

Vatan Sevgisi İle İlgili Kompozisyon

Bireyin doğduğu, büyüdüğü; kültürüyle, örfüyle, adetiyle yoğrularak büyüdüğü ve gerektiğinden uğruna canını verdiği toprak parçasına vatan denir. Bu nedenledir ki yaşadığımız bu cennet vatanın kıymetini çok iyi bilmeliyiz. Çünkü yaşadığımız bu vatan için gerek Çanakkale’de gerekse Sarıkamış’ta düşmanla dişe diş savaşılmıştır ve vatanımızın her karış toprağı şehitlerimizin kanıyla sulanmıştır. Bu nedenle şehitlerimizin hakkını ne yaparsak yapalım ödeyemeyiz.

Bugün bu topraklar üzerinde bağımsız bir devlet olarak tek bayrak altında yaşayabiliyorsak, özgürsek bunu tarih sahnesine çıkmış olan şehitlerimize yani tarih kahramanlarımıza borçluyuzdur. Bu yüzden şehitlerimizden bizlere miras kalan vatanımıza şimdi bizler de canımız gibi korumalıyız gerekirse canımız pahasına onu korumalıyız; asla ve asla vatanımızın söz konusu olduğu hiç bir konuda boynumuzu kimseye karşı eğmemeliyiz.

Vatan, sadece bir toprak parçası değildir, vatan, uğruna milyonlarca insanımızın öldüğü, her karış toprağımızın şehitlerimizin kanı ile sulanan kutsal bir yerdir.

Biz Türk gençlerinin üzerine düşen vazife ise Mustafa Kemal Atatürk’ün Türk Gençliğine Hitabesinde “Ey Türk gençliği 1. vazifen Türk İstiklalini, Türk Cumhuriyetini ilelebet muhafaza ve müdafaa etmektir.” dediği gibi bu ülkeyi korumaktır.

Vatanseverlik İle İlgili Kompozisyon Örneğimiz İçin Yorumlarınızı Yorum Kısmından Hemen Bizlere Yazın. 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. hatçe dedi ki:

  kısa ve net bir şekilde kompozisyonu değerlendirmek gerekirse, ödevi hemen bitirdim ve öğretmenden yüksek not aldım çok site teşekkürler ;)

 2. Emine dedi ki:

  Çok güzel olmuş.

  1. nisa dedi ki:

   Bence de gerçekten çok işime yaradı, burası olmasa ödevimi yapamayacaktım beğendim harikasınız

  2. Kral63 dedi ki:

   Bu site harika

Yorum Yaz