Web sitemize hoşgeldiniz, 24 Eylül 2020

Hayvan Sevgisi Kompozisyon

Küçük yaşlarda hemen hemen herkes küçük ya da büyük hayvan beslemiştir yani kimisi kuş beslerken kimisi köpek besleyebilmektedir. İnsanlar besledikleri hayvanlarla yeri geldiğinde evini yani yaşam alanını paylaşmaktadır. Bununla birlikte kimi insanlar evlerinde hayvan beslemese bile sokaktaki aç bir hayvana yemek verip onu doyurduğunda mutlu olmaktadır.

3f7998b4hayvan--sevgisiHayvanlar insanların sevgileri üzerinde asla menfaat beslemezler, sahiplerinin sevgilerine tıpkı insanlar gibi karşılık vermeleri mümkün değildir ve sahiplerine sadık olurlar. Mutlu olan hayvanlar doğanın da dengesini sağlayarak doğal çevreye de canlılık kazandırmaktadır. Öyle ki; bazen insanların en sadık ve en iyi dostu hayvanlar olmaktadır. Yani insanlar hayvanların etinden, sütünden, gücünden faydalanırken aynı zamanda çok iyi dostlar edinmiş olmaktadırlar.

Eğer sokaklarda hayvanlara zulüm ediliyorsa orada bir eksiklik ve yanlış var demektir. Bu konuda da devreye hayvan sevgisi girmektedir. Çünkü hayvanlar konuşamaz, derdini anlatamaz. Ancak insanlar onları sevip koruyup kolladığı zaman hayvanlar sevildiklerini anlarlar ve sahiplerine sadık olurlar.

Kısacası; hayvan sevgisi çok önemli bir sosyal ihtiyaçtır. Sokaklardaki muhtaç hayvanları sevmeli ve özellikle onları korumalıyız. Çünkü; hayvanları sevmeyen kişilerin içinde tam anlamıyla insan sevgisi de bulunmaz.

Hayvan Sevgisi İle İlgili Deneme Örneğimiz Hakkındaki Yorum ve Görüşlerinizi Yorum Kısmından Bize Yazın. 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz