Web sitemize hoşgeldiniz, 04 Aralık 2021

Üniversite Tercihlerinde Yarın Son Gün

Üniversite Tercih Zamanı Ne Zaman Bitiyor, Üniversite Tercihlerinde Yarın Son Gün

Üniversite adaylarının tercih süresi 7 Temmuz’da başlamıştı. Tercihler için son zaman ise yarın saat 23.59’da bitiyor. Tercihler, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden kılavuzda yer alan kurallar doğrultusunda adayların T.C. kimlik numaraları ve şifreleri ile şahsen kendileri tarafından yapılacak. Başvuru merkezleri aracılığıyla tercih yapılması ise mümkün değil. Tercihler posta yoluyla veya elden de yapılamayacak. Adaylar tercihlerini sadece elektronik ortam üzerinden yapabilecek. Tercih süresi ise kesinlikle uzatılmayacak.

ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresine giren adaylar yönergeleri takip ederek tercih işlemlerini sonlandıracak. Tercih işlemlerinin tamamlanmasının ardından ekranda “2014-ÖSYS Tercihleriniz …’ tarihinde başarı ile ÖSYM’ye bildirilmiştir” ibaresini görmek şart. Adayların tercihlerini yapmalarının ardından tercih süresi içerisinde https://ais.osym.gov.tr İnternet adresinden tercihlerini kontrol etmeleri ve bunun bir çıktısını almaları gerekiyor.

Adaylar, tercihlerini tamamladıktan sonra tercih süresi dolmadan https://ais.osym.gov.tr adresinden isterlerse tercihlerini değiştirebilecek.

Üniversite Tercihleri Son Gün Ne Zaman Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz