Web sitemize hoşgeldiniz, 29 Kasım 2021

ÖSYM Tercih Süresi Uzatılmayacak

ÖSYM Tercihleri ne Zaman Bitiyor, ÖSYM Tercih Süresi Uzatılmayacak

2014 ÖSYS tercih işlemleri 7 Temmuz 2014 tarihinde başlamıştı ve 17 Temmuz 2014 tarihinde saat 23.59’da son bulacak. Üniversite adaylarının bir an önce tercihlerine karar verip işlemlerini yapmaları önem taşımaktadır çünkü tercih süresi uzatılmayacaktır.

Tercihler ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden adaylar tarafından TC Kimlik Numaraları ve şifreleri girilerek yapılacaktır. Başvuru merkezlerinden tercih yapılması söz konusu değildir. Posta aracılığı ile ÖSYM’ye gönderilen veya elden ulaştırılan tercih listeleri geçerli sayılmayacaktır. Tercihler sadece elektronik ortamdan yapılabilecektir.

ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresindeki yapılan duyurulara uygun olacak tercih yapmak esastır. Ekrandaki uyarılar takip edilerek tercih işlemi sonlandırılacaktır. Adaylar ekranda en son “2014-ÖSYS Tercihleriniz “………..” tarihinde başarı ile ÖSYM’ye bildirilmiştir.” Yazısını görmelidir. Ayrıca bu işlem tamamlandıktan sonra tercih işlemi bitmeden aday https://ais.osym.gov.tr İnternet adresinden tercih bilgilerini kontrol ederek çıktısını almalıdır.

ÖSYM Tercih Süresi Uzatılacak mı Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz