Üniversite KYK Kredi Burs Başvuruları 2013

KYK (Kredi Yurtlar Kurumu) kredi ve burs başvuruları ne zaman başlıyor, Üniversite Yeni KYK Öğrenim Kredisi ve Burs başvurusu nasıl yapılacak. Detaylar bu sayfamızda.

Geçtiğimiz günlerde açıklanan 2013 LYS ÖSYS yerleştirme sonuçlarına göre bir yükseköğretim programına yerleşen üniversite adaylarının KYK yurt,burs ve kredi başvuruları 29 Temmuz 2013 Pazartesi günü başlayacaktır.

f4d38488[1]

KYK Kredi ve Burs Başvurusu Yapmak İçin Tıklayın

Öğrenim Kredisi ve Burs Başvurusu Nasıl Yapılacak

2013 KYK Kredi Yurtlar Kurumu Öğrenim Kredisi ve Burs başvuruları 29 Temmuz’da başlayacaktır. İlk defa bir yükseköğretim programına kayıt hakkı kazanan üniversite öğrencileri 29 Temmuz’da yurt, kredi ve burs başvurusu yaptıktan sonra sonuçları bekleyeceklerdir. Yurt sonuçları kısa sürede sonuçlanacak ancak burs ve kredi başvuru sonuçları Aralık ayında açıklanacaktır. Aralık ayı içerisinde açıklanacak olan Burs ve Kredi başvuru sonuçlarına göre bu ikisinden herhangi birini almaya hak kazanan üniversite öğrencileri ilk ödemelerini 7 Ocak 2014 tarihinde alacaklardır.

KYK 2013 Burs ve Kredi Başvuruları ile İlgili Sorularınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

75 yorum

 1. Arkadaşlar ben başbakanlık bursuna başvurdum. Başka bir kurumun bursuna başvursam başbakanlık bursunun çıkmama olasılığı var mı acaba ? Birisinden öyle bir şey duydum. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Ona göre başka bir kurumun bursuna başvuru yapicam. Kyk’nın da mutlaka çıkmasını istiyorum.

 2. yurt başvurusunda universiteyi giriyorum fakulteyı giriyorum fakat bölümüm kısmına girdiğimde bölümüm çıkmıyo beden eğitimi öğretmenliği bölümü yok ne yapabilirim yardımcı olur musunuzz ?

  • iyi günler.aynı sıkıntıyı ben de yaşıyorum.bölümüm sitede gözükmüyor.o numaraların tümünü aradım fakat telefonların hiçbirini açmadılar.siz probleminizi çözebildiniz mi? çözdünüzse nasıl yaptınız,bugün son gün yardımcı olursanız çok sevinirim..

 3. burs başvurusu yapmaya calısıyorum fakat sürekli güvenlik kodu yanlış diyor kör müyüz gördüğümüzü yazıyorsak nasıl yanlış olablr bu nasıl bi hatadr ne yapmam grekiyr?

 4. bir şey sormak istiyorum bilgisi olan cevaplayabilir mi en burs kredi kısmının en alt kutucugunu doldurup onaylayıp gırıyorum sayfa acılıyor tc baba adıkod istiyor sonra form acılıyor burs/kredi dıyor ama ben sadece bursa basvuru yapmak istiyorum ama o doldurdugumuz form ıkısınedemı basvuru yapıyor yoksa ben mi yanlış yerlerdeyim

 5. ulan ne sabırsız Tezcan insanlarsınız biraz cool olun anaskim.
  ilk günden yüklene yüklene siteyi çökerttiniz kaçıyo mu başvurular.
  ilk başvurana çıkıyo sanıyo heralde bazı sivriler.

 6. Arkadaşlarınız sorularınızın geneli çok teknik sorular.. KYK sitesine girin.. ya tiwitter aracılığı ile onlara sorun ya da telefonla..
  hızlı cevap almak istiyorsanız tabiki telefonla arayın..

 7. Arkadaşlar yurt ve kredi ile ilgili sorularınızı KYK nın tiwitter adresinden sorabilirsiniz.. çok geçmedende cevabınızı alırsınız.. buraya sorduğunuz sorular bilgisi olmadan kimse cevaplayamaz.. sorularınız çok teknik sorular.. bu yüzden onlara sormalısınız.. Ayrıca onları telefonla arayarakta rahatsız edin.. İşleri ne..

 8. arkadaşlar saat 1 den beri kayıt olamadım ne burs ne de yurt listesine. En sonunda girdim formu doldurdum fakat bu defa site kapandı başvurum geçersiz oldu. nolcak bizim halimiz

 9. başvuru yapmak istiyorum yalnız açmıyor savfayı.güvenlik kodunu doğru girdiğim halde yanlış diyor arada boşuk bırakarak da yazdım bitişik de yazdım ama kabul etmiyor ?

 10. arkadaşlar benim bir iki aydır sigorta başlangıcım var kyk kredi başvurusunda bulunacağım.başvuruyu yapmadan önce hemen iptal mi etmeliyim.sigortam daha yeni üç aylık sigortada sorun oluyormuş.başvurduktan sonra iptal edebilir miyim.

 11. ben okuduğum bölümü burakıp yeni bölüme kayıt yaptıracağ ım şu anda burs alıyorum yeni bölüm için yeniden mi baş vuru yapacakmıyim eski bölümüm iki yılık idi

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.