Web sitemize hoşgeldiniz, 27 Kasım 2020

UNICEF Hakkında Kısa Bilgi

Bu yazımızda UNICEF hakkında kısa bilgi kısaca olarak bilgi aktaracağız.

İkinci Dünya Savaşı’nda yaşanan insani kayıplar, Avrupa’yı ve bütün dünyayı tedirgin ederken, Avrupa’da birçok girişimin yapılmasına neden olmuştur. İnsani boyutta yapılan girişimler, insan haklarının, kadın haklarının, çocuk haklarının korunması yönünde ortaya çıkmıştır.

UNICEF (United Nations İnternational Children’s Emergency Fund – Birleşmiş Milletler Uluslararası Çocuklara Yardım Fonu) 1946 yılında kurulmuştur. Çocuk haklarının sağlanması, çocuklarının korunması, savunulması amacıyla hizmet etmektedir.

UNICEF, dünya çocuklarının hiçbir dil, din, ırk ve cinsiyet ayrımına tabi tutulmadan sağlık, eğitim, hayat, arınma, beslenme haklarının doğrudan karşılanmasını ön görür. Bu kapsamda dünya genelinde özellikle doğal afetlerin, felaketlerin, savaşların, kuraklıkların olduğu bölgelerde çocukların öncelikle ihtiyaçlarının karşılanmasında hizmetler eder.

UNICEF, dünya devletlerinin yardımıyla bir fon oluşturarak çocuk haklarının ve ihtiyaçlarının sağlanmasında görev alır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. Kasa dedi ki:

  Cevap bıcı niye bilmiyom

 2. songül dedi ki:

  teşşekür ederim

 3. Esma Nur dedi ki:

  çok güzel özetlemişsiniz çok beğendim

 4. Enise dedi ki:

  unicef nedir açılımı hakkında çok güzel bilgiler vermişsiniz anlaşılması kolay, basit ama çok yararlı bilgiler var elleriniz dert görmesin :)

  1. Esma Nur dedi ki:

   sana hak veriyorum enise

  2. Muhammed ali dedi ki:

   Katılıyorum

Yorum Yaz