Web sitemize hoşgeldiniz, 22 Haziran 2021

Ülkemiz Sınırları İçinde İstediğimiz Yerlere Seyahat Edip, Yerleşme Hakkımız Vardır. Bunun Nedenleri Neler Olabilir?

Bu yazımızda ülkemiz sınırları içinde istediğimiz yerlere seyahat edip yerleşme hakkımız vardır. Bunun nedenleri neler olabilir kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Ülkemiz sınırları dahilinde ülkemizin hukuki ve kanuni düzenlemelerine göre özgürlük haklarımız bulunmaktadır. Ülkemizde bulunan bütün şehirler üzerinde seyahat edip yerleşme hakkımız bulunmaktadır. Ülkemizde istediğimiz yere istediğimiz şekilde seyahat edip, yerleşim hakkına sahibiz.

Ülkemizin bir vatandaşı olarak gerekli hukuki ve kanuni şartları sağlamak, özgürlüklere ve özel hayata müdahale etmemek ve karşılığı vermek şartıyla ülkemiz sınırları içinde özgürce yaşayabiliriz. Bir ülke vatandaşı olmak bu demektir. Ülke sathında özgürlüklerimiz mekanlarla sınırlı değildir. Ülkenin kanunları ülke sınırları içinde her alanda aynıdır. Bu da vatandaşa özgürlük olarak yansır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. özlem dedi ki:

    Ülkemiz sınırları içinde istediğimiz yerlere seyahat edip yerleşme hakkımız vardır. Bunun nedenleri; Anayasamızda her bireyin seyahat etme özgürlüğü vardır ibaresidir.

Yorum Yaz