Web sitemize hoşgeldiniz, 25 Temmuz 2021

Uçağı Kim İcat Etti Kısaca

Bu yazımızda uçağı kim icat etti kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Uçak hava basıncı denklemlerine göre, havada bulunan gazların akışkanlık nispetinde motor gücü ve kuvvetinden yararlanarak belli bir estetik yüzeye sahip olarak havalanan ve bir yerden bir yere kontrollü bir şekilde gidebilen araçlardır.

Uçak çalışmaları 19. yüzyılda başlamıştır. Gemi sanayiinin her geçen gün geliştiği bir zamanda uçak bir devrim niteliğinde ortaya çıkmıştır. Daha önce tarihte, doğal gözlem ve deneylerle uçma ve uçak tasarlama girişimleri olmuş ve bir kısmı da başarıyla sonuçlanmıştır.

Uçağın bir araç olarak icat edilmesi ve ortaya çıkması 20. yüzyıl başlarında gerçekleşmiştir. Wright Kardeşler, uçağı icat eden iki kardeş olarak tarihe geçmiştir. Orville Wright ve Wilbur Wright uçağı icat eden kişilerdir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. mine dedi ki:

  Çok teşekürler hazırlanış olarak güzel ödevimi tamamladım sayenizde mükemmelsiniz :)

 2. merve dedi ki:

  teşekkürler uçağı kim icat etmiştir öğrendim. Orville Wright ve Wilbur Wright kardeşlere uçağı icat edenler olarak teşekkür ediyorum. :)

 3. Jennifer dedi ki:

  Benim ödevimi yapmama yardimcı oldu tesekkürler!

 4. Anka dedi ki:

  Uçaklara karşı büyük merakım var çünkü uçağın icadı oldukça büyük ve faydalı bir icat. Bu icadın evrelerini ve gelişimini çok güzel anlatmışsınız.

  1. Xhy dedi ki:

   Bence ışıklanmak daha iyiiiiiiiii

   1. ısıklaklanmak dedi ki:

    oldukça işime yaradı ödevim bitti süpersiniz ellerinize sağlık :)

Yorum Yaz