Web sitemize hoşgeldiniz, 09 Aralık 2021

U Ve Ü Harfiyle Başlayan Hayvanlar İsimleri

Bu yazımızda U ve Ü harfiyle başlayan hayvanlar isimleri kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Biyoçeşitliliği etkileyen faktörler arasında coğrafik olarak iklim, yeryüzü şekilleri ve bitki örtüsünün oluşturduğu doğal bariyerler bulunmaktadır. Özellikle hayvanlar aleminde türlerin bu şekilde farklılaşması söz konusudur. Tür, ortak atadan gelerek verimli döllerle neslini devam ettirebilenlerdir. Hayvanların milyonlarca türü bulunmaktadır.

Hayvanlar aleminde genetik transfer sayesinde türlerin farklılaşmasıyla milyonlarca hayvan türü bulunmaktadır. Ana sınıfların haricinde, grup, aile, takım, tür, cins olarak ayrılabilir. Biyoçeşitlilik bu bakımdan artış gösterir. Doğal bariyerler nadir bulunan hayvan türlerinin de oluşmasına neden olur. Bu şekilde yüzbinlerce yıldır türler oluşmaktadır.

U ve Ü harfiyle başlayan hayvan isimleri şu şekildedir:

Uğur böceği: Kanatlarını, kırmızı, siyah benekli kabuğumsu bir yapı örter. Çok hızlı uçarlar. Yeşil bitkilerin yoğun olarak bulunduğu yerlerde nemli ve sıcak bölgelerde yaşarlar. Bitkilere zarar verebilirler. Yumurtlayarak çoğalırlar. Yavru bakımı yoktur.

 

 

Uskumru: Bir deniz balığı olarak uskumrugiller ailesine verilen ortak bir isimdir. Başa yakın kısmında yanlarda yüzgeçler bulunur. Kuyruğu üçgen yapıdadır. Sırtı mavi ve yeşilimsidir. Yanları ve alt gövdesi gümüş gri pullardan oluşur. Kuzey Amerika, Kuzey Denizi, Karadeniz, Akdeniz ve Marmara’da da bulunur.

 

Üveyik: Güvercingillerdendir. Avlanan bir kuş türüdür. Göçmen olarak yaşar. Trakya bölgesinde yaşarlar. Ayçiçeği tanesiyle beslenir. Gri, siyah ve kahve tonlarındadır. Boynu gri, kanatları siyah beneklerden oluşan kahve tonlarındadır.

 

U Ve Ü Harfiyle Başlayan Hayvanlar İsimleri Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. ali arslan dedi ki:

    Ü harfi ile başlayan hayvan isimleri ödevi için yardımcı oldu sağ olun. buradakilerden başka var mı bilen yazarsa sevinirim arkadaşlar. Ama u olanları kabul etmiyor öğretmen.

Yorum Yaz