Web sitemize hoşgeldiniz, 04 Aralık 2021

Tutumluluk Nedir Kısaca

Bu yazımızda tutumluluk nedir kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Sosyal hayatımızda sürekli enerji harcarız. Bireysel olarak fizyolojik ihtiyaçlarımız için enerji harcarız. Toplumsal olarak temel ihtiyaçlarımız gereği birçok şeye muhtaç bir hayatımız vardır. Özellikle enerji döngülerinden istifade ederiz.

Günlük hayatımızda parayı, suyu, enerjiyi, zamanı, yiyecek ve içecekleri, giyecekleri, araç ve gereçleri sürekli bir döngü içerisinde kullanırız. Zaman içinde tüketim gerçekleşir ve yenileme ihtiyacı duyarız. Bu noktada bu ihtiyaçların kullanımında bir tüketim prosedürü oluşur.

Tam burada tutumlu olma ihtiyacı da ortaya çıkar.  Tutumlu olmak, yerinde, zamanında ve gerektiğinde sarf etmek ve israfı önlemektir.

Tutumluluk insan hayatında düzeni, tasarrufu sağlar. İsrafı önler. Geri kazanımı ve dönüşümü sağlar. Böylece insan hayatı belli bir denge kazanır. Bu doğaya da yansır. Nitekim toplumsal olarak devlet politikalarını da etkiler.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Özgül dedi ki:

    Tebrikler çok başarılı bir yazı olmuş. Yazınız sayesinde nasıl tutumlu olunur maddeler halinde bu yazınızdan bilgiler alarak kendim yazarak ödevimi bitirdim. Çok teşekkürler.

Yorum Yaz