Türklerdeki Peygamber (s.a.v.) Sevgisini Örnekler Vererek Anlatınız.
Web sitemize hoşgeldiniz, 17 Ağustos 2018

Türklerdeki Peygamber (s.a.v.) Sevgisini Örnekler Vererek Anlatınız.

Bu yazımızda Türklerdeki Peygamber (s.a.v.) sevgisini örnekler vererek anlatınız kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Türkler, İslam ile müşerref olduktan sonra İslam’ı en doğru kaynaklardan öğrenerek İslam’ın yayılmasında kilit rol oynamışlardır. Kuranı Kerim ve Sünnet sevgisi Türklerin sosyal hayatında bir hayat tarzı olarak yerleşik hale gelmiştir.

Türklerdeki Peygamber (a.s.) sevgisi her şeyin üstündedir. Peygamber (a.s.)’ın izinin tozuna yüz sürmeyi şiirlerde, menkıbelerde sıkça duyarız. Bu bir hasret olarak Peygamber (a.s.)’a ittiba etmenin en önemli göstergelerinden biridir. Sünnete uygun olmayan bir hareket derhal kişiler tarafından dışlanmıştır. Komşuluk, akrabalık ilişkileri, Türklerde çok gelişmiştir. Yardımlaşma, dayanışma, paylaşma Türklerde çok yaygındır. Türkler, Mekke ve Medine’nin imar ve iskan edilmesinde İslam hatıralarına hiç zarar vermeden onları muhafaza etmişlerdir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. safiye dedi ki:

    Türklerdeki Peygamber (s.a.v.) sevgisine örnek olarak ben Kanuni Sultan Süleymanı verebilirim. Muhibbi mahlasıyla Sultan Süleyman, Peygamber Efendimize naatlar yazmış, sevgisini iletmiştir.

    1. GİZEM dedi ki:

      yazıyı çok beğendim puanım 10 üzerinden on, kısaca istemiştim :) tam da istediğim gibi, okulun en güzel ve çalışkan kızı olarak beğendim, tembellere kapak olsun.

Yorum Yaz