Web sitemize hoşgeldiniz, 29 Kasım 2021

Türkiye’deki Barınma İle İlgili Kurumlar Ve Görevleri

Bu yazımızda Türkiye’deki barınma ile ilgili kurumlar ve görevleri kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Barınma, beslenme, korunma ihtiyaçları insani olan ve en temel ihtiyaçlardır. Bu ihtiyaçların zaruri olması nedeniyle, devlet güvencesiyle temin edilmesi söz konusudur. Bu nedenle devletin veya özel kurumların insanların zaruri ihtiyaçlarının karşılanmasında hizmetleri vardır.

Özellikle barınma ihtiyacını karşılayamayacak durumda olan bireyler için devletin ve özel kurumların hizmetleri vardır. Sığınma, barınma, korunma, sosyal rehabilitasyon, huzur evleri gibi yerlerde barınma ihtiyacı karşılanır.

Türkiye’deki barınma ile ilgili kurumlar ve görevleri şu şekildedir:

Huzur Evleri

Genelde 60 yaş üstünde ihtiyar bireylerin bir arada yaşadığı, kişisel bakımlarının gerçekleştirildiği yerdir. Huzur evlerinde insanlar belli bir düzen içinde hayati ve sosyal faaliyetlerine devam ederler.

Kadın Sığınma Evleri

Bir şekilde şiddet görmüş, dışlanmış, kimsesiz kalmış kadın bireylerin her türlü maddi ve manevi ihtiyacının karşılandığı kurumlardır.

Sosyal Hizmetler ve Çocuk Kurumu

Kimsesiz çocukların barındığı ve her türlü hayati ve sosyal ihtiyaçlarının karşılandığı yerlerdir. Eğitim, sağlık, iletişim, güvenlik ihtiyaçları kurumlarca sağlanır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. birce dedi ki:

    Çok işime yaradı Tesekkürler Ülkemizdeki Barınma İle İlgili Kurumların Görevleri lazımdı yaptım.

    1. yusuf dedi ki:

      beğendim aynen barınma kurumları bu kadar mı acaba?

Yorum Yaz