Türkiye Gruptan Nasıl Çıkar

Türkiye bu gece Romanya’yı deplasmanda 2-0 gibi net bir skorla geçerek son iki maça kaldı. Öte yandan Macaristan’ıın Estonya’yı evinde farklı yenmesi sonucu gruptan bir anda taşlar yerinden oynadı. Peki Türkiye gruptan nasıl çıkar ?

2014 Dünya Kupası finalleri yolunda Türkiye’nin son 2 maçı kaldı. D Grubunda yer alan Türkiye’nin, Andorra ve Romanya’yı yenmesiyle umutları bir anda yeşerdi. Türkiye kalan Estonya ve Hollanda maçlarını kazanarak Macaristan’ın puan kaybetmesini beklemek zorunda. Ancak bütün maçlarını kazanmakla da iş bitmiyor. Macaristan’ın da kalan son iki maçta mutlaka puan kaybetmesi gerekiyor. Macaristan’ın son iki maçı Hollanda ve Andorra ; yani bütün umutlarımızı Hollanda’nın Macaristan’dan puan alması ..

Türkiye 2014 Dünya Kupası Gruptan çıkabilir mi, gruptan çıkmak için kaç puan gerekiyor, Türkiye gruptan nasıl çıkar Dünya Kupasına gidebilir mi yorumlar ve tartışmalar …

Kalan son iki maçı Estonya ve Hollanda ile yapacak olan Türkiye’nin işi bir hayli zor.

Gruptan nasıl çıkarız

Türkiye, kalan 2 maçı da kazanmak zorunda. Öte yandan bu 2 maçı da kazanırken Macaristan’ın mutlaka puan kaybetmesi lazım.

3 yorum

  1. Türkiye gruptan nasıl çıkar diye sormaya gerek yok, bu gruptan türkiye falan çıkamaz. Hollanda Macaristana maçı verir, zaten garantilemiş. boşa umutlanmayalım derim

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.