Candy Crush Nasıl Oynanır

Candy crush nasıl bir oyun kuralları nelerdircandy crush nasıl oynanır

Gençler, çocuklar, yetişkinler yani tüm yaş grupları artık bilgisayar  başından uzak duramıyor. Günün büyük çoğunluğunu bilgisayar başında geçiren bağımlıları için ise vakit geçirmenin en eğlenceli yolu bilgisayar oyunları. Herkes gerek bilgisayarına indirerek gerekse sosyal paylaşım sitelerinde online olarak birçok oyuna ulaşabiliyor ve böylece vakit eğlenceli bir şeklide su gibi akıp geçiyor.

Söz konusu oyunlardan biri de Facebook üzerinden oynanan Candy Crush adlı bilgisayar oyunu. Oyun hem çocuklar hem de yetişkinler tarafından severek oynanıyor. Candy Crush oynanma sayısı bakımından Facebook’un en önde gelen oyunu Farmville’i bile geride bırakmış durumda.

candy crush

Candy Crush Oyunu Nasıl Oynanır?

Bu oyunda oyuncunun amacı, oyundaki farklı renk ve şekildeki nesnelerden benzer olanları yan yana getirerek  en az üçerli şekilde patlamalarını sağlamaktır .Patlatılan her seri oyuncuya puan kazandırır. Yapılan zincir ne kadar çok benzer öğeden oluşursa alınan puan da o kadar yüksek olur. Nesneleri yan yana dizebilmek için öğeleri sağa sola ya da yukarı aşağı hareket ettirmeniz gerekir. Oyuncunun amacı en yüksek skora ulaşarak kendi veya arkadaşlarının puanını geçmektir.

Candy Crush Oyunu Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.