Web sitemize hoşgeldiniz, 17 Haziran 2021

Türk Tarih Kurumunun Kurulmasının Sağladığı Yararlar Nelerdir?

Bu yazımızda Türk Tarih Kurumunun kurulmasının sağladığı yararlar nelerdir kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Cumhuriyetin ilanından sonra ikinci inkılaplar döneminde gerçekleşen devlet kurumlarının yenilenmesi ve yeniden kurulması anlamında laikliğe uygun olarak birçok hizmetler gerçekleştirilmektedir. Türk Tarih Kurumu da bu kurumlardan biri olarak 1931 yılında kurulmuştur. Tarafsız tarih anlayışının oluşmasında ve geliştirilmesinde etkili olmak için kurulmuştur.

Türk Tarih Kurumu, tarihin yazılmasında, yayınlanmasında, eserlerin korunmasında ve halka tanıtılmasında, tarihi eserlerin kaynak olarak gün yüzüne çıkarılmasında etkili olmaktadır. Türk Tarih Kurumu, Türk milletinin tarihinin korunmasında ve tarihi yazılı eserlerin yayınlanmasında önemli hizmetler vermektedir. Bu hizmetlerin gerçekleştirilmesi derin araştırmalar gerektirmektedir. Bu araştırmaların titizlikle yapılması için kurumun objektif olarak yönetilmesi gerekir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. sedef dogan dedi ki:

    Bence buna çok güzel olması muhteşem…………….

  2. gaye dedi ki:

    Türk Tarih Kurumunun kurulmasının ülkemize sağladığı yararlar çok fazladır. Yabancı ülkelerde bulunan bizim tarihimizi yansıtan eserlerin ülkemize geri dönüşünü sağlamak, tarihimizi kayıt altına almak gibi işler yürütürler.

Yorum Yaz