Web sitemize hoşgeldiniz, 24 Haziran 2021

Atatürk “Türk Çocuğu Atalarını Tanıdıkça Daha Büyük İşler Yapmak İçin Kendinde Kuvvet Bulacaktır” Sözüyle Ne Anlatmak İstemiştir?

Bu yazımızda Atatürk “Türk Çocuğu Atalarını Tanıdıkça Daha Büyük İşler Yapmak İçin Kendinde Kuvvet Bulacaktır” sözüyle ne anlatmak istemiştir kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Mustafa Kemal, gelecek nesillere çok önem verirdi. Bu nedenle çocuklarla ve gençlerle özel olarak ilgilenmiştir. Çok önemli nasihatler etmiştir. Türk Çocuğu hakkında konuşmalar yapıp sözler söyleyerek milli eğitimin önemini vurgulamıştır.

Türk çocuğu atalarını tanıdıkça daha büyük işler yapmak için kendinde kuvvet bulacaktır sözü, çocukların geçmişteki tarihi şahsiyetlerden ilham alarak harekete geçmesini sağlayacak temel saiklerin var olduğunu ve bu saiklerin genetik olarak da nesiller boyu devam ettiğini söylemektedir. Geçmişten ilham alarak hareket etmek çocukların en önemli tarih kazanımlarından biri olacaktır, demek istemiştir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. Ali Can Baybariz dedi ki:

  Tşk ederim kardeşim 😊 elinize sağlık kısa az kolay mantıklı bir söz bide

 2. murat dedi ki:

  ama yinede güzel denilebilir

 3. hale dedi ki:

  kısa ve güzel Teşekkürler. yerel ve evrensel kültür ne demektir kısa ve özet tam istediğim gibi güzel yazılmış, yorumuma katılan olur olmaz ama daha iyisi yok. :)

 4. amine dedi ki:

  Atatürk “Türk Çocuğu Atalarını Tanıdıkça Daha Büyük İşler Yapmak İçin Kendinde Kuvvet Bulacaktır” sözüyle geçmişimizdeki başarılı insanları kendimize örnek almamız gerektiğini anlatmıştır.

Yorum Yaz