Web sitemize hoşgeldiniz, 29 Kasım 2021

Turizm Haftası İle İlgili Düz Yazı

Bu yazımızda turizm haftası ile ilgili düz yazı kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Turizm, milletlerin birbirini tanımasında ve kaynaşmasında oldukça önemlidir. Turizm devletler için de hem ekonomik hem de sosyal bir değerdir. Kültür ve turizm bir milleti var eden bütün değerlerin doğru bir şekilde ele alınmasıdır.

Turizm, bir ülkenin sahip olduğu doğal güzellikler, zenginlikler, yapay güzellikler ve zenginlikler gibi unsurlardan oluşur. Türkiye bu konuda çok şanslı bir ülkedir.

Üç tarafı denizlerle çevrili, bir iç denize sahip, üç farklı iklim tipinin görüldüğü, dört mevsimin yaşandığı bir ülke olarak Türkiye, önemli bir yaz turizmi ülkesidir. Bununla beraber kendine has yeryüzü şekilleri ve özellikleri, tarihi birikimi ve kültürel dokusu Türkiye’ye turizm konusunda cazip bir ülke yapar.

Meraklı insanların, tüccarların ve iş adamlarının her fırsatta görmek isteyeceği ve yatırım yapmak için geleceği bir ülke olarak Türkiye, tarihi ve kültürel dokusuyla da bir medeniyet mirasının üzerinde ayakta durmaktadır.

Turizm bütün bu özelliklerden beslenerek oluşan ve bacasız fabrika gibi çalışarak gelir sağlayan ve ekonominin kalkınmasına ve istikrarına yarayan bir kaynaktır. Turizm ekonomik kaynak olduğu gibi, ülkenin de dünya arenasında vitrinini oluşturur.

Bu nedenlerle turizm haftasında turizm değerlerinin gelişimi, korunması, devamlılığı, sunulması, değerlendirilmesi ve insanlarda bu şuurun oluşması için çalışmalar yapılmalıdır. Bu tür çalışmalar arttıkça da turizm gelirleri, ekonomik ve sosyal refah da artacaktır.

Turizm Haftası İle İlgili Kompozisyon Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. ayşim dedi ki:

    Turizm haftası ile ilgili kısa bilgi verdiğiniz bu yazı çok işime yaradı. Bu yazınız sayesinde ödevimi hem kısa sürede yaptım hem de sınıfta en güzel ödev benimki oldu.

Yorum Yaz