Trappings İle İlgili Cümleler İngilizce Cümle İçinde Kullanımı

Trappings İle İlgili Cümleler İngilizce Cümle İçinde Kullanımı

Trappings (Türkçe Anlamı: Süslemeler, Gereçler)

Trappings kelimesi, özellikle at sırtında kullanılan süslemeler veya herhangi bir konuda kullanılan gereçler anlamına gelir. Aşağıda, trappings kelimesinin cümle içinde kullanımlarına örnekler verilmiştir:

 1. She was dressed in all the trappings of royalty. (Kraliyetin tüm süslemeleriyle giyinmişti.)
 2. He wanted to avoid the trappings of fame. (Ünün gerektirdiği şeylerden kaçınmak istedi.)
 3. The bride arrived on a horse, decked out in all the trappings of a traditional wedding. (Gelin, geleneksel bir düğünün tüm süslemeleriyle donanmış bir at üzerinde geldi.)
 4. Despite the trappings of wealth, he remained humble. (Zenginliğin gerektirdiği şeylere rağmen, mütevazı kaldı.)
 5. The office may have all the trappings of success, but the workers are overworked and underpaid. (Ofis başarıya ilişkin tüm gereçlere sahip olabilir, ancak çalışanlar çok çalışıp az para kazanıyorlar.)
 6. The film was full of the trappings of a typical Hollywood blockbuster. (Film, tipik bir Hollywood yapıtının tüm gereçleriyle doluydu.)
 7. She loved the trappings of high society, but not the snobbery. (Yüksek toplumun tüm süslemelerini seviyordu, ancak kabalağı sevmedi.)
 8. The politician was surrounded by all the trappings of power. (Politikacı, güce ilişkin tüm gereçlerle çevriliydi.)
 9. The restaurant was decorated with all the trappings of a French bistro. (Restoran, Fransız bir bistro için gerekli olan tüm süslemelerle dekore edilmişti.)
 10. The company provided all the trappings of a modern workplace, including free snacks and a ping-pong table. (Şirket, ücretsiz atıştırmalıklar ve bir ping-pong masası da dahil olmak üzere modern bir işyerinin tüm gereçlerini sağladı.)
 11. The artist rejected the trappings of commercial success and chose to remain independent. (Sanatçı, ticari başarının gerektirdiği şeyleri reddetti ve bağımsız kalmayı tercih etti.)
 12. The mansion was filled with all the trappings of luxury, but it felt empty without his family. (Malikane, lüksün tüm süslemeleriyle doluydu, ancak ailesi olmadan boş hissetti.)
 13. The politician’s speech was full of all the trappings of patriotism, but lacked substance. (Politikacının konuşması, tüm vatanseverlik süslemeleriyle doluydu, ancak içerik açısından yetersizdi.)
 14. She loved the trappings of her job, but the long hours and stress took a toll on her health. (İşinin tüm gereçlerini sevi
 1. The holiday resort was equipped with all the trappings of a tropical paradise, including white sand beaches and palm trees. (Tatil beldesi, beyaz kumlu plajlar ve palmiye ağaçları da dahil olmak üzere tropik bir cennetin tüm gereçleriyle donatılmıştı.)
 2. The CEO had all the trappings of success, but his personal life was in shambles. (CEO, başarının tüm gereçlerine sahipti, ancak özel hayatı darmadağın oldu.)
 3. The fashion show was filled with all the trappings of glamour, including designer clothes and high heels. (Moda gösterisi, tasarımcı kıyafetleri ve yüksek topuklu ayakkabıları da dahil olmak üzere cazibenin tüm süslemeleriyle doluydu.)
 4. The medieval castle was decorated with all the trappings of the time period, including suits of armor and tapestries. (Ortaçağ kalesi, zırhlar ve duvar halıları da dahil olmak üzere zamanın tüm süslemeleriyle dekore edilmişti.)
 5. The wedding reception had all the trappings of a fairy tale, with a castle-like venue and a horse-drawn carriage. (Düğün resepsiyonu, kaleye benzeyen bir mekân ve atlı arabayla bir peri masalının tüm süslemelerine sahipti.)
 6. The museum exhibit featured all the trappings of ancient Egyptian culture, including sarcophagi and hieroglyphics. (Müze sergisi, sargofajlar ve hiyeroglifler de dahil olmak üzere antik Mısır kültürünün tüm gereçlerini sergiliyordu.)

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.