Traitorous İle İlgili Cümleler İngilizce Cümle İçinde Kullanımı

Traitorous İle İlgili Cümleler İngilizce Cümle İçinde Kullanımı

Traitorous (Hain)

Traitorous kelimesi, hainlikle ilişkili bir sıfattır. Bir kişinin vatanına veya sadakatle bağlı olduğu bir gruba karşı ihanet ettiğini ifade eder.

Örnek cümleler:

 1. Traitorous behavior is never acceptable in any society. (Hain davranışlar herhangi bir toplumda kabul edilemez.)

 2. He was accused of traitorous conduct during the war. (Savaş sırasında hainlikle suçlandı.)

 3. She felt guilty about her traitorous thoughts towards her own country. (Kendi ülkesine karşı hain düşünceleri olduğu için suçluluk hissetti.)

 4. The spy was caught and charged with traitorous activities. (Casus yakalandı ve hain faaliyetlerle suçlandı.)

 5. He was labeled a traitorous snake by his former colleagues. (Eski meslektaşları tarafından hain bir yılan olarak etiketlendi.)

 6. His traitorous actions led to the downfall of his country. (Hain eylemleri ülkesinin çöküşüne neden oldu.)

 7. The general was executed for his traitorous behavior. (General, hain davranışları nedeniyle idam edildi.)

 8. She was deeply hurt by her friend’s traitorous betrayal. (Arkadaşının hain ihaneti derinden yaraladı.)

 9. The politician’s traitorous actions were exposed by the media. (Politikacının hain eylemleri medya tarafından ortaya çıkarıldı.)

 10. The soldier was dishonorably discharged for his traitorous conduct. (Asker hain davranışları nedeniyle şerefine aykırı olarak taburcu edildi.)

 11. The country was on high alert for traitorous activity from foreign spies. (Yabancı casusların hain faaliyetleri için ülke yüksek alarmda idi.)

 12. He was accused of being a traitorous double agent. (Hain çifte ajan olmakla suçlandı.)

 13. Her traitorous actions were motivated by greed and personal gain. (Hain eylemleri açgözlülük ve kişisel kazanç için motivasyonlu idi.)

 14. The journalist was praised for exposing a traitorous government

 1. The spy’s traitorous behavior was uncovered by the intelligence agency. (Casusun hain davranışları istihbarat ajansı tarafından ortaya çıkarıldı.)

 2. The company suffered greatly due to its CEO’s traitorous dealings with a competitor. (Şirket, CEO’nun rakiple hain işlemleri nedeniyle büyük zarar gördü.)

 3. The traitor was sentenced to life imprisonment for his traitorous acts. (Hain, hain eylemleri nedeniyle ömür boyu hapis cezasına çarptırıldı.)

 4. The soldier was accused of traitorous conduct for leaking sensitive information to the enemy. (Asker, düşmana hassas bilgileri sızdırmakla hain davranışla suçlandı.)

 5. She was forced to flee the country after her traitorous activities were uncovered. (Hain faaliyetleri ortaya çıktıktan sonra ülkeden kaçmak zorunda kaldı.)

 6. The leader’s traitorous actions divided the nation and caused widespread unrest. (Liderin hain eylemleri ulusu böldü ve yaygın huzursuzluğa neden oldu.)

(Hain davranışlar kabul edilemez ve genellikle ciddi sonuçlara yol açar.)

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.