Web sitemize hoşgeldiniz, 14 Haziran 2021

Trafikte Geçiş Üstünlüğü Nedir?

Aşağıda trafikte geçiş üstünlüğü nedir kısaca olarak ele alacağız.

Trafiğin düzenlenmesinde bazı kurallar kanunlar tarafından belirlenmiştir. Bu kurallara uyulması gerekir. Aksi takdirde hem ceza alınır hem de can ve mal güvenliği korunmaz. Trafik kuralları yollar, araçlar ve yayalar içindir. Trafikte hayatın can ve mal güvenliğinin sağlanması için ve araçların kolay ve tasarruflu bir ulaşım sağlaması için trafik kuralları bulunmaktadır.

Trafikte araçlar için bazı trafik kuralları bulunmaktadır. Bu kuralların araç güvenliği ve araçların yol üzerindeki hareketliliği için olanları da bulunmaktadır. Trafikte araçların geçiş üstünlüğü bulunmaktadır. Geçiş üstünlüğü yol durumu ve araç hacmine ve büyüklüğüne göre de değişmektedir.

Büyükten küçüğe doğru araçları sıralarsa geçiş üstünlüğü en küçük olan aracındır. Motosikletin, traktörün, taksiye göre geçiş üstünlüğü vardır. Taksinin, minibüs ve otobüse geçiş üstünlüğü bulunur. Minibüs ve otobüsün de kamyona geçiş üstünlüğü bulunmaktadır.

Geçiş üstünlüğü can ve mal güvenliğinin sağlanması içindir. Geçiş üstünlüğü sayesinde araçların güvenli bir ulaşım oluşturması söz konusudur. İnsanların can ve mal güvenliğinin sağlanması için trafik kuralları vardır Trafik kurallarına uyulması gerekir. Eğer uyulmazsa trafik kazaları oluşur. Trafik kazalarında da can ve mal kaybı yaşanır. Bu hem maddi hem de manevi kayıplar yaşanmasına neden olur.

Trafik kurallarının insanlar tarafından benimsenmesi ve uygulanması gerekir. Eğer bu yapılmazsa can ve mal güvenliğinin korunması mümkün olmaz.

Trafikte Geçiş Üstünlüğü Nedir Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz