Web sitemize hoşgeldiniz, 22 Ekim 2021

Trafik Ve İlk Yardım Haftası İle İlgili Kompozisyon

Bu yazımızda trafik ve ilk yardım haftası ile ilgili kompozisyon kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Sosyal hayatımızın bir parçası haline gelen trafik, hemen her gün saatlerimizi harcadığımız bir uğraş haline gelmiştir. Bir yerden bir yere giderken oluşan araç ve yaya yoğunluğuna trafik denir. Trafikteki düzensizliği düzenlemek için kurallara ihtiyaç vardır.

Trafik kuralları, bilgilendirici, uyarıcı ve hatırlatıcıdır. Trafikte yapılan düzenlemeler, can ve mal güvenliğini sağlamak, hızlı ve güvenli ulaşımı gerçekleştirmek içindir. Şehirlerimizde insani olan da budur. Şehir hatlarında seyreden araçların muhakkak trafik kurallarına uyması gerekir.

Olağanüstü durumlar haricinde, rutin trafik düzenin korunması, trafikte normal hayat akışının seyrinde gitmesi içindir.

Sürücüler, araç kullanmadan önce trafik eğitimi alır. Araç hakkında, trafik hakkında ve sağlık hakkında olan bu eğitim ve öğretim tamamlanınca bireyler trafiğe çıkmaya hak kazanır. İlk yardım sağlık eğitimlerinin temelini oluşturur.

İlk yardım, hayat kurtaran müdahaledir. Kesinlikle bir doktor edasıyla yaralıya müdahale etmek gerekmez. Temel hayat kurtaran müdahaleler bellidir ve herkes tarafından uygulanabilir. Bu işin eğitimini alanlar bunu kolaylıkla yapabilir.

Trafik ve ilk yardım ayrılmaz iki parçadır. Bu aynı zamanda trafiğin riskli ve tehlikeli olduğunu gösteren bir şeydir. Bu nedenle trafikte dikkatli olmak her zaman önemlidir.

Trafik ve İlk Yardım Haftası her sene Mayıs ayının ilk haftasında kutlanır. Bu haftada trafikteki hayatın önemini vurgulamak için birçok kamu spotu hazırlanır. Amaç farkındalık oluşturarak can ve mal güvenliğini sağlamaktır.

Trafik Ve İlk Yardım Haftası İle İlgili Kompozisyon Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. şengül dedi ki:

    Trafik ve ilkyardım haftası ödevimi hemencecik yaptım. Bilgi dolu yazılarınız ve anlaşılır anlatımınız çok güzel olmuş :)

Yorum Yaz