Web sitemize hoşgeldiniz, 21 Haziran 2021

Toplumdaki Bireylerin Vatan Sevgisi / Yurt Sevgisi Açısından Kuvvetli Duygular Taşıması Önemli mi Neden?

Bir toplumdaki bireylerin vatan sevgisi / yurt sevgisi açısından kuvvetli duygular taşıması önemli mi neden kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Toplumdaki bireylerin vatan sevgisinin oluşması eğitimle sağlanabilir. Bu eğitim aileden gelen terbiye ile de sağlanabilir. Okullarda vatan sevgisi aşılanmaktadır. Fakat bunun içten gelen bir duygu olması gerekir. Bu nedenle anne ve babanın çocuk yetiştirmedeki en önemli metotları milli ve manevi değerlerin öğretilmesidir.

Bir toplumdaki bireylerin vatan sevgisine sahip olması, birlik ve beraberliğin oluşmasında, huzur ve barış ortamının sağlanmasında, vatani görevlerin yerine getirilmesinde, suçun azalmasında, adaletin sağlanmasında ve devletin payidar olmasında oldukça önemlidir. Bu nedenle vatan sevgisi dini duygu ve düşüncelerle aynı minvalde değerlendirilmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. umut dedi ki:

    Toplumdaki bireylerin vatan sevgisi / yurt sevgisi açısından kuvvetli duygular taşıması çok önemlidir. Eğer birey vatanını sevmez ise o ülke gelişmez ve içeriden haince olaylarla uğraşır.

Yorum Yaz