Tiyatro Salonunda Oyun Sırasında Lütfen Sessiz Olun Uyarısı Neden Yapılmış Olabilir?

Bu yazımızda tiyatro salonunda oyun sırasında lütfen sessiz olun uyarısı neden yapılmış olabilir kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Tiyatro, oyun olarak sahnede canlandırılan bir türdür. Oyun öncesi provalar yapılarak sahne hazırlıkları başlar. Oyun, seyirciye canlı olarak gösterilmektedir. Seyirci tiyatro salonunda sahneyle arasında bir engel olmadan bulunmaktadır.

Tiyatronun canlı olarak sahnede gösterimi, oyuncular için aşırı dikkat gerektiren bir performanstır. Sesin yayılması, replik ve mimiklerin anlaşılması için seyircilerin sesiz olması gerekmektedir. Bu nedenle herhangi bir ses reaksiyonunda oyuncular durmaktadır. Gerekli sessizlik düzeni oluştuktan sonra oyun devam etmektedir.

Bu nedenlerle tiyatro salonunda oyun sırasında lütfen sessiz olunuz, uyarı yapılmaktadır. Böylece oyuncular sahneye ve senaryoya daha iyi konsantre olmaktadır. Oyuncular ve seyirciler açısından iyi bir oyun ortaya çıkmaktadır.

1 yorum

  1. Öğretmen derste tiyatro salonunda oyun sırasında lütfen sessiz olun uyarısı neden yapılmış olabilir diye sordu bende bu yazıdan buldum cevabı çok güzel ve anlaşılır açıklamışsınız.

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.