Tito Vilanova Kimdir

Barcelona’nın Yeni Teknik Direktörü Tito Vilanova Kimdir , Tito Vilanova Hayatı Hakkında Bilgiler

Tito Vilanova Biyografi , İşte Tito Vilanova

Barcelona’da Pep Guardiola’nın istifasının ardından takımın başına yardımcısı Tito Vilanova getirildi.

Guardiola’nın görevi bırakma kararı alışının ardından İspanyol medyasında ismi ön plana çıkan isim Atletic Bilbao Teknik Direktörü Marcelo Bielsa olmuştu.

Ancak Barcelona yönetimi hiç vakit kaybeden kararını açıkladı ve takımı gelecek sezondan itibaren Pep Guardiola’nın yardımcısı Tito Vilanova’nın çalıştıracağını duyurdu.

Sportif direktör Andoni Zubizarreta bu yeni görevlendirme konusunda “Tito Vilanova, kulübün felsfesini temsil ediyor” açıklamasını yaptı.

Barcelona’da Pep Guardiola dönemi resmen sona erdi. Basın toplantısı düzenleneyen Guardiola, dinleneceğini belirtirken, başkan Sandro Rosell, göreve Tito Vilanova’nın getirileceğini açıkladı.

Barcelona Başkanı Sandro Rosell ile dün 3 saatlik bir görüşme yapan Guardiola, transfer için sınırsız bütçe sözü almasına karşın, sezon sonunda görevinden ayrılmaya karar verdi. Ayrılık kararını sabah antrenmanı sırasında oyuncularıyla paylaşan Guardiola, daha sonra basın toplantısı düzenleyerek futbol kamuoyuna duyurdu.

Guardiola’nın basın toplantısına Barcelonalı futbolcular da izleyici koltuklarında tam kadro katıldı. Konuşmacı olarak ise Guardiola’nın yanı sıra Barcelona Kulübü Başkanı Sandro Rosell ve Barcelona Sportif Direktörü Andoni Zubizarreta da toplantıda söz aldı.

Basın toplantısında ilk konuşmayı yapan Barcelona Başkanı Sandro Rosell, başarılı çalıştırıcının sezon sonunda görevi bırakacağını söyledi. Guardiola’nın ayrılık kararını kabullenmenin kendileri için zor olduğunu ifade eden Başkan Sandro Rosell “Bize kalsa kesinlikle ayrılmasına izin vermezdik” dedi. Rosell, Tito Vilanova’nın göreve getirilmesine Yönetim Kurulu’nun karar verdiğini de sözlerine ekledi.

Guardiola ise yaptığı açıklamada “Devam etseydim bu ne benim ne de takımım için iyi bir şey olacaktı” dedi. 1 yıl dinlenmek isteyen Guardiola, geleceği ilgili sorulara ise “Eninde sonunda bir takım çalıştıracağım ama şimdilik bunu düşünmüyorum” diye yanıt verdi.

“Her zaman kısa sözleşmeler istedim çünkü Barcelona’da beklentiler büyüktür” diyen Pep, “Kısa sürede iki büyük turnuvanın dışında kaldık. Bıraktığımı açıklamak için en uygun zamandayız. Sebep basit, 4 yılda herkes yoruldu. Yeni teknik direktör, artık benim veremeyeceğim şeyleri de verecektir” dedi.

YENİ HOCA VILANOVA!
Bu arada Barcelona’nın başına Pep Guardiola’nın yardımcısı Tito Vilanova’nın getirildiği açıklandı. Guardiola’nın görevi bırakma kararı alışının ardından İspanyol medyasında ismi ön plana çıkan isim Atletic Bilbao Teknik Direktörü Marcelo Bielsa olmuştu.

Ancak Barcelona yönetimi hiç vakit kaybeden kararını açıkladı ve takımı gelecek sezondan itibaren Pep Guardiola’nın yardımcısı Tito Vilanova’nın çalıştıracağını duyurdu. Sportif direktör Andoni Zubizarreta bu yeni görevlendirme konusunda “Tito Vilanova, kulübün felsefesini temsil ediyor” açıklamasını yaptı.

Barcelona’nın Yeni Hocası Tito Vilanova

Barcelona’yı gelecek sezon Guardiola’nın yardımcılığını yapan Tito Vilanova çalıştıracak. Barcelona’nın yeni teknik direktörü, Mourinho ile yaşadığı olay ile gündeme gelmişti. İşte o an…

O Anları Tekrar Hatırlayalım :

[pro-player width=’560′ height=’400′ type=’video’ image=’https://www.derszamani.net//HLIC/6cb48576fc6f89642b38dfb201d9ab63.jpg’]http://milliyet-p.mncdn.com/web/video/2011/08/18/74847.flv[/pro-player]

Barcelona’nın başına Guardiola’nın sağ kolu olarak bilinen Tito Vilanova getirildi. Guardiola gibi futbolculuktan antrenörlüğe geçen 17 Eylül 1969 doğumlu Tito Vilanova , orta saha oyuncusu olarak tamamladığı futbol kariyeri sonrasında Barcelona’da yardımcı antrenörlüğe başladı.

Futbol severler Tito Vilanova’yı Barcelona ile Real Madrid arasında, 17 Ağustos 2011tarihinde oynanan İspanya Süper Kupası rövanş maçının sonuna doğru çıkan olaylar sırasında tanıdı.

Real Madrid teknik direktörü Jose Mourinho, Barcelona’nın yardımcı antrenörü Tito Vilanova’nın gözüne parmağını sokmaya çalışmış bu hareket sonrası federasyon Mourinho’ya iki, Vilanova’ya ise 1 maç ceza verildiğini duyurmuştu.

Haberin Videosu:

[pro-player width=’550′ height=’380′ type=’video’]http://www.youtube.com/watch?v=-WvLoO8hS1U[/pro-player]

Ntvmsnbc 27 Nisan 2012

3 yorum

    • vilanovanın hangi hareketi yanlıştı. bir pozisyon gereği orda bir hareketlenme oldu ve morinho arkadan gelip 90 bin kişinin içinde gözünü oymaya çalıştı. barcelonaya severiz sevmeyiz o ayrı ama paranın egemen olduğu futbolda hala futbolun romantik tarafını temsil ediyorlar bunu inkar edemeyiz.24 kişilik kadrosunuda 17 altyapı oyuncusu olan başka şampiyonlar ligi şampiyonu var mı ??

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.