Tıp Fakültesi Kazanmak İstiyorum Zor Mu?

Bu yazımızda Tıp Fakültesi kazanmak istiyorum zor mu kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Meslek seçimi insanın bütün hayatını etkiler. Eğitim otuz senenin sonunda karşılığını verecek olan bir yatırımdır. Bu nedenle insanın önündeki uzun vadeli planlarını otuz yıllık bir planlamayla gerçekleştirmesi, meslek seçiminde yetenek, öğrenme gücü ve ilgi alanı üçgeninde tercih yapması gerekir.

Meslek seçerken dikkat edilmesi gerekenler, ekonomik ve sosyal refah seviyesi, özlük haklarının kullanılması, mesleğin gerekliliklerine haiz olmak ve meslek getirileri ve götürülerini kabullenerek, mesleği severek yapmak önemlidir.

Tıp Fakültesi, doktor yetiştirir. Tıp Fakültesi’ne girmek için on iki yıllık mecburi eğitim ve öğretim süresinde ortaöğretim derecesinde fen okunursa, daha yararlı olur. Fakat bir şekilde lise mezunu olup da sonradan doktor olmak isteyenler de merkezi sınavlara hazırlanarak yeterli puanı ve sıralamayı elde ettiklerinde Tıp Fakültesi’ni kazanır.

Tıp Fakülteleri’nin puanları ve sıralamaları çok yüksektir. Tam puan bandında yer alan ve ilk on bin sıralamasında bulunan fakültelere girmek için çok çalışmak ve sayısal zeka ve akıl gücünü iyi kullanmak gerekir.

Merkezi sınavlardan elde edilecek başarı sonrasında Tıp Fakültesi’nin zorluğu başlamaktadır. Kazanmak için, düzenli çalışmak ve sürekli çalışmak gerekir. İnsanın kendini soyutlaması, bir odaya kapanması, dirsek çürütmesi ve beyin patlatması fazla doğru sayılmaz.

Düzenli ve sürekli çalışmak, bir çabanın karşılığı olarak muhakkak başarıyı beraberinde getirir. Nitekim sorulan sorular ve konular bellidir. Bu nedenle çalışmada planlı olmak ve süreklilik önemlidir.

Tıp Fakültesi Kazanmak İstiyorum Zor Mu Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

2 yorum

  1. Arkadaşlar üniversiteye hazırlanıyorum ve doktor olmak istiyorum bu yazı bir çok sorumu yanıtladı ve bana yardımcı oldu ama tıp fakültesi okuyan arkadaşlar varsa birebir anlatabilir mi? Tıp fakültesi zor mu :/

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.