Web sitemize hoşgeldiniz, 06 Mayıs 2021

TEOG’da Tercih Yapmayan Öğrenciler Ne Olacak

LGS'da Tercih Yapmayan Öğrenciler Ne Olacak ile ilgili görsel sonucu

LGS Sınavı öğrencilerin yıl içerisinde uğraştıkları ve bir yandan heyecan hissederken bir yandan stres oldukları bir süreç olarak tanımlandı. Teog sınav sonuçlarını öğrenen öğrenciler, lise eğitimine başlamak için LGS tercih süreci içerisine girdi. LGS tercih sürecinde öğrenciler, sınavlardan hak ettikleri puan ve sıralamayı dikkate alarak okul puanlarını ve sıralamaları hakkında araştırmalar yaptı. Kendi puan ve sıralaması ile okulların puan ve sıralaması karşılaştırıldı ve tercihler gerçekleştirildi. Öğrencilerin heyecan ve stresi ise henüz son bulmuş değil. Şimdi de öğrenciler tercih sonuçlarının açıklanmasını bekliyor. Peki ya tercih yapmayan öğrencileri nasıl bir durum bekliyor? Tercih yapmayan öğrenciler için tavsiyeler nelerdir? Bu gibi soruların yanıtını bulmanız için sizler için yayınlamış olduğumuz bu çalışma içerisinde LGS’da tercih yapmayan öğrenciler ne olacak kısaca bilgi vereceğiz.

LGS’da öğrencilerin çoğu tercihlerini yapmış olsa da, bir kısmının tercihlerini yapmadığı biliniyor. Tercih yapmayan öğrenciler için sistem otomatik bir şekilde işleyerek ilerleyecek. Öğrenciler açıköğretim kurumlarına otomatik olarak yerleştirilecek. Fakat öğrenciler için ikinci bir şans daha olacak. Öğrencilerin talep etmeleri durumda, 3 tercih yapabilecekler. Bu durumda YEP üstünlüğüne göre yerleştirme talebinde bulunma şansları olacaktır.

Tercih işlemlerinin son bulması ile öğrenciler herhangi bir değişiklik ya da düzeltme yapamayacaklarından içerisinde bulundukları süreci yakından takip etmeleri gerekmektedir.

LGS’da Tercih Yapmayan Öğrenciler Ne Olacak Adlı Yazımız Hakkındaki Düşüncelerinizi Yorum Kısmından Bize Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. asker dedi ki:

    cevap verir misiniz

  2. Barisloftys dedi ki:

    Ben tercih yapmayi unutum ve acik ogretime yerlestirilmisim Peki nasil 3 tercih yapacagim ne zaman nereden yapacagim Lutfen yardim

Yorum Yaz