Web sitemize hoşgeldiniz, 25 Temmuz 2021

TEOG Tercih Yaparken Nelere Dikkat Etmeli

Bu yazımızda, sizlere LGS Tercih Yaparken Nelere Dikkat Etmeli bu konu hakkında bilgiler vereceğiz.

teog tercihi ile ilgili görsel sonucu

Eğitim hayatlarına devam eden ortaokullu öğrencilerin lise sıralarına geçişi, aslında önemli bir süreci ifade etmektedir. Bu yüzden bu konu dahilinde ailelerin ve öğrencilerin ortak bir akılla çalışma yürütmeleri gereklidir. Aileler, çocuklarını her daim dinlemeli, ona söz vermeli ve istekleri doğrultusunda hareket etmeye çalışmalıdır.

Bu dünyada her insanın bir yeteneği vardır. Bu sebepten dolayı kimi öğrenciler matematikte, kimi öğrenciler sosyal bilimlerde, kimi öğrenciler ise fen bilimleri alanında başarılı olabilir. Bu yüzden öğrencilerin, yetenekli olmadıkları alanlarda ısrar etmek yerine öncelikle kendilerini dinlemeleri, tercihlerini ailelerinin veya başkalarının değil de, kendi istekli oldukları, başarılı oldukları alanlar üzerine yapmaları gereklidir.

LGS sonrası yapılacak tercihler, öğrencinin önündeki 4 yıllık bir süreç açısından belirleyici olacaktır. Bu sebepten dolayı bu konuda kafa karışıklığı yaşayan öğrencilerin ve ailelerin bir uzman desteği alması da faydalarına olacaktır. Ancak dikkat edilmesi gereken en önemli husus, öğrencinin sevdiği alanlara yönelmesi ve ilerde olmak istediği yere gelmesini sağlayacak bölümler üzerinde tercihler yapmasıdır.

Bununla birlikte tercih edilecek okullar ile ev arasındaki mesafe, okulda bulunan eğitim imkanları, derslik sayıları, eğitim müfredatının kapsamı gibi veriler de incelenmelidir. Gerekirse tercih edilmek istenen okula önceden gidilip, orada nasıl bir ortamın olduğu, nasıl bir eğitimin verildiği konusu ile ilgili olarak detaylı verilere ulaşılabilir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz