Okullar Ne Zaman Açılıyor 2017 Eylül

Bu yazımızda, sizlere Okullar Ne Zaman Açılıyor 2017 Eylül bu konu hakkında bilgiler vereceğiz.

okullar ne zaman açılacak.jpg

İlkokul sıralarında başlayan eğitim hayatımız, hayatımızın uzun dönemleri boyunca aralıklar ile devam etmekte. Yaz tatiline yaklaştığımız bugünlerde, ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerini de artık sıcağın da etkisiyle bir tatil heyecanı sarmaya başladı. Öğrenciler, okullardaki son günlerini keyifle geçiriyorlar ve tatile çıkmak için karnelerini bekliyorlar.

Yapılacak 3 aylık yaz tatili için heyecan duyan öğrenciler, bu sene okullarına Eylül ayında dönecekler. Geçtiğimiz günlerde, gelecek yıl okulların açılacağı tarihin ertelendiğine dair bazı haberler dolaştıysa da, bakanlıktan yapılan açıklamalar ile birlikte, okulların açılmasının 3 Ekim tarihine ertelendiğine dair iddiaların asılsız çıktığı anlaşıldı.

2017-2018 eğitim öğretim dönemi, 19 Eylül Pazartesi günü çalacak olan ilk zil ile başlayacak. Öğrenciler, eğitim hayatlarına verdikleri uzun aranın ardından tekrar sıralarına dönecekler.

Yeni Eğitim Yılında Başarılı Olmak İçin Neler Yapmak Gerekir

Öncelikle eğitimde kalıcı bir başarı için ailelerin ve öğrencilerin birlikte çaba göstermeleri gereklidir. Gençleri eğitim alanına yönlendirmek kimi zaman zor olsa dahi, bu konuda yeterli bir disiplin sağlandığı zaman öğrencinin başarısı da her geçen gün artacaktır.

Bunun için ailelerin, çocuklarına büyükleri gibi değil, sanki onların arkadaşıymış gibi yaklaşmaları ve her daim yakın ilişkiler kurmaları hem öğrencilerin eğitim hayatı açısından, hem de aile içi ilişkiler açısından daha faydalı olacaktır. Özellikle küçük yaştaki öğrencilere bu hayatta herkesin bir sorumluluğu olduğu öğretilmeli, bu kapsamda onun da sorumluluğunun eğitim almak olduğu bilinci verilmelidir.

 

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.