Web sitemize hoşgeldiniz, 25 Eylül 2021

TEOG Ortak Sınav Soruları ve Cevap Anahtarı

Merkezi ortak sınav soruları açıklandı. MEB Ortak sınav soruları indir. Türkçe Matematik İnkilap Tarihi, Fen ve Teknoloji, İngilizce Ortak sınav soruları cevap anahtarı. Merkezi ortak sınavların ilk oturumu dün saat 12.00’da nihayete erdi. İşte 28-29 Kasım 2013 LGS Soruları ve Cevapları

Tüm yurt çapında Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen 1 milyon 290 bin 8. sınıf öğrencisinin tabi olduğu ve ilk defa uygulamaya konulan merkezi ortak sınavların birinci gün sınavları dün gerçekleştirildi.

teog yorumlar

LGS Soruları, Ortak Sınav Soruları

8.Sınıflar 1. Dönem Ortak Sınavları Soru Kitapçıkları ve Cevap Anahtarı Yayınlandı Kitapçıklara Tıklayarak Bakabiliriniz.

  

DERSLER KİTAPÇIKLAR
Türkçe  A Kitapçığı    B Kitapçığı 
Matematik  A Kitapçığı   B Kitapçığı
Din Kültürü  A Kitapçığı   B Kitapçığı
Fen ve Teknoloji    A Kitapçığı   B Kitapçığı
İnkilap Tarihi  A Kitapçığı   B Kitapçığı
İngilizce  A Kitapçığı   B Kitapçığı

Sınavlar dün saat 9.00’da başladı ve saat 12.00’de sona erdi. Bu sınavlara toplamda, 1 milyon 290 bin 717 8. sınıf öğrencisi tabii oldu. Sınavlar, 14 bin 407 merkezde, 86 bin 25 salonda yapıldı ve toplam 172 bin salon görevlisi vazifede bulundu.

Sınavların gerçekleştiği okullarda ve sınav merkezlerin giriş kapısında polisler görev yaptı. Kapıda cep telefonu kontrolü yapıldı. Sınav çıkışı edindiğimiz bilgilere göre, öğrenciler sınavda pek zorlanmamışlar. Yine öğrencilerden yeni sınav sisteminde kaygılanmadıkları, yanlışların doğruyu götürmemesi nedeniyle kendilerinin sınavda rahat hissettiklerini ve sınav sürelerinin yeterli olduğu bilgilerini edindik.

Birçok ebeveyn sınav günü öğrencilerini yalnız bırakmadı, sınav çıkışına kadar çocuklarının yanlarında oldular ve sınav aralarında onları motive ettiler.

MEB Ortak sınav cevap anahtarı, LGS cevap anahtarı, Merkezi Ortak sınav soruları ve cevapları açıklandı, aşağıdaki linklerde.

İkinci gün sınavları bugün yapılıyor

Öğrenciler, sınavın gerçekleştiği salonlara saat işlevi haricinde özellikleri bulunan saat, sözlük, hesap cetveli, hesap makinesi, çağrı cihazı, cep telefonu, telsiz, radyo ve bilgisayar özellikli cihazları sokamadı. Bu konuda sıkı tedbir alındı.

İlk gün sınavları şöyleydi; Türkçe, din kültürü ve ahlak bilgisi ve matematik sınavları gerçekleştirildi. Sınav süreleri 40’ar dakika olup sınav arasındaki molalar 30’ar dakika olarak yapıldı.

Her ders için 20 sorudan oluşan testler sonucu ortak sınavlar gerçekleştirildi Sınavda yanlış yanıtlar doğruları götürmemektedir.

Öğrencilerden toplanan soru kitapçıkları bakanlığa geri iade edilmeyecek. Pazartesi gününden sonra arzu eden öğrencilere soru kitapçıkları teslim edilecek.

Bugün ise merkezi ortak sınavların ikinci gün oturumu yapılıp birinci dönem merkezi ortak sınav süreci sona erecek. Bugün gerçekleşen sınavların ilki saat 9.00’da başladı.

Bugün sınavı yapılan dersler şunlardır; Fen ve teknoloji, T.C inkılap tarihi ve Atatürkçülük ile yabancı dil dersleridir. Her ders için sınavlar 20 sorudan oluşmaktadır.

Okullar, bugün içinde 5, 6 ve 7. sınıf öğrencileri için tatil ilan edildi. Ortak sınav soruları 2013, MEB LGS soruları ve cevap anahtarı PDF

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz