Web sitemize hoşgeldiniz, 04 Aralık 2021

TEOG Ortak Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak Ocak 2014 Tarihi

Merkezi ortak sınav sonuçları ne zaman açıklanacak, LGS sonuçları ne zaman belli olacak, MEB ortak sınav sonuçları ne zaman açıklanacak.

LGS ortak sınavı yapıldı. Yapılan açıklamalara göre sınav sorularının çalındığı ortaya atılan iddialar arasında. Bu yıl birincisi yapılan LGS Merkezi Sistem Ortak Sınavı’nda Elazığ’ın Baskil İlçesi’ne gönderilen kitapçıklardan biri eksik çıktığı iddiası üzerine Elazığ İl Milli Eğitim Müdürlüğünün, savcılığın soruşturma başlattığı bildiriliyor. Peki sınava giren yüzlerce öğrencinin mağduriyeti nasıl giderilecek, yapılan sınavın iptal edilmesi düşünülüyor mu?

teog yorumlar

İlköğretim okullarında Seviye Belirleme Sınavı’nın yerine getirilen Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (LGS) sınavları iki oturum olarak düzenlenmişti.

İddiaya göre 8. Sınıf Merkezi Ortak Sınavı’nın 29 Kasım Cuma günkü ikinci oturumunda Elazığ’ın Baskil İlçesi Vakıfbank Ortaokulu’nda yapılan Fen ve Teknoloji dersinin soru kitapçıklarından birinin eksik olduğu fark edildi. Bu konuda konu ile ilgili yetkililer tarafından resmi bir açıklama yapılmadı.

Söz konusu olay iddialardan ibaret olarak kalmış durumda ve soruşturma aşamasında devam ettiğinden sınavın iptal edilip edilmeyeceği henüz kesinlik kazanmamış durumda. Bir açıklama yapılması halin de bizler de size buradan duyuru yapacağız.

LGS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak

Ortak sınav LGS sonuçları Ocak ayının ilk haftasında açıklanacak. Öğrenciler merkezi ortak sınav sonucu En gç 10 Ocak tarihine kadar öğrenmiş olacaklar.

LGS Sınav Sonuçları Hakkında Yorumlarınızı Hemen Paylaşabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz