Web sitemize hoşgeldiniz, 21 Haziran 2021

Temizlik İmandan Gelir Sözünün Anlamı Açıklaması

Bu yazımızda temizlik imandan gelir sözünün anlamı açıklaması kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Temizlik imandan gelir sözü Peygamber (a.s.)’ın sözüdür. İslam’ın temizliğe önem verdiği ve ahlaki ve hukuki değerler ortaya koyduğunun bir ispatıdır. Kişisel temizlik ve çevre temizliği Allah’ın emri olarak uygulanması gereken konulardır. Çünkü temizlik olmadan ibadetlerin yerine gelmesi mümkün değildir. Bütün ibadetler ve hayat temizlik üzerine kuruludur.

Temizlik sayesinde sağlıklı bir ortam elde edilir. Sağlıklı olmak sayesinde kul olma görevleri yerine getirilmektedir. Bu nedenle temizlik sağlığın yerine gelmesi, sağlığın yerine gelmesi Allah’a daha iyi ibadet etmeyi gerektirdiğinden imandan gelmektedir. İmanın bir parçası olarak temizlik çevreye zarar vermeyi de yasaklar. Bu nedenle çevre temizliği de imandandır. Müslüman bir kimse çevresine zarar vermez ve çevreyi kirletmez.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. Anonim dedi ki:

  Çok bilmiş

 2. hiranur dedi ki:

  100 aldımmm

 3. bircan dedi ki:

  Temizlik imandan gelir sözünün anlamı; temiz olmak, insanların kişisel temizliklerine önem vermesi İslam dinin gereklerinden biridir. Bu yüzden müslümanlar ibadetlerini gerçekleştirirken ve günlük hayatlarında temizliklerine dikkat ederler.

  1. Anonim dedi ki:

   Vallamı hiç bilmiyodum

   1. Anonim dedi ki:

    Al işte öğrendin şimdi.

Yorum Yaz